Ako využívať duchovný inventár vášho priestoru

Veľmi premýšľal som o našich vzťahoch s našimi domami. Považujem za zaujímavé, ako naše osobné prostredie často zrkadlí to, čo sa deje s našim hlbším ja. Zdá sa, že keď úzkosť zhromažďuje v mysli, má tendenciu sa prejavovať ako neporiadok v domácnosti. A rovnako ako my s našou úzkosťou, snažíme sa ignorovať neporiadok v našom priestore. Rozdeľujeme ho. Ak však máme tento vzťah so zrkadlom v našom dome, nemôžeme to využiť v našom prospechu? Namiesto toho, aby náš vnútorný chaos negatívne odrážal naše životné prostredie, prečo nevyčistiť náš dom do liečebného nástroja pre myseľ? Vyzývam túto prax, berúc duchovný inventár vášho priestoru.
3 Tipy pre Duchovný inventár vášho domu
1. Skúste svoje najlepšie zostať nepripojené
Užívanie duchovného inventára vášho domova je o prechode priestoru a rozpoznaní toho, čo vyvoláva úzkosť pre vás, keď ho vidíte. Ktoré škvrny vykoľajia vašu pozitívnosť, keď ich narazíte? Aby ste to dosiahli, musíte prejsť svojimi priestormi čerstvými očami objektívnych divákov. Majte otvorenú myseľ. Snažte sa o tom nemyslieť ako o svojom dome. Pozrite sa na každé miesto, ktoré máte tendenciu prehliadnuť pri prechádzaní vášho priestoru.

2. Vykonajte trochu sebareflexie
Získajte zápisník a začnite uvádzať jednotlivé oblasti vo vašom priestore. Zapíšte si, ako sa cítite, keď trávite čas v týchto oblastiach. Buďte svojim vlastným terapeutom. Toto cvičenie vám umožní sústrediť sa na jednu oblasť naraz, aby ste sa neskôr dozvedeli, čo sa týka priestoru, ktorý vás cíti určitým spôsobom.

Napríklad: Keďže to často nevarujem, moja kuchyňa môže byť úplným neporiadkom a ja stále nemám na ňu žiadne negatívne pocity. Ale keď moja spálňa je neporiadok, je to iný príbeh. Mám svoju izbu veľmi čistú. Moja spálňa je moja svätyňa. Je to asi tak minimalistické, ako sa môže stať. Na iných miestach v mojom dome mám veľa mojich ciest, kryštálov a drobností. Ale radšej moju spálňu je riedka, takže moja myseľ je očistená od myšlienok a môžem ľahko prechádzať na energiu odpočinku a odpočinku. To znamená, že ak mám v mojej izbe neporiadok alebo hromadu v mojom šatníku, je to pravdepodobne kvôli vnútornému roztržke a budem mať na to reakciu. Takže keď som v tomto cvičení premýšľal o mojom priestore, ak si uvedomujem, že v mojom spálni netrávim veľa času, je to pravdepodobne kvôli tomu, že sa tam objavuje neporiadok.

3. Je to duchovný inventárny čas!
Ako si vziať duchovný inventár vášho priestoru – Energia MuseVykonajte svoj notebook, choďte von pred vašimi prednými dverami a zatvorte ho za sebou. Keď sa otočíte tvárou k svojim dverám, zhlboka nadýchnite cez nos a cez ústa. Teraz otvorte svoje predné dvere, vstúpte a choďte doľava. Pozorujte priestor. Skúste zažiť svoj priestor so všetkými svojimi zmyslami, vrátane vášho intuitívneho zmyslu, keď sa pýtate, ako sa vám táto miestnosť cíti. Ak potrebujete trochu viac usmernenia, je tu štyri body zaostrenia:

Ako vyzerá miestnosť?

Pozorujte tento priestor. Pozrite sa na všetky kútiky miestnosti. Pozrite sa, čo je na stoloch. Pozrite sa na svoje umelecké diela. Ak existujú rastliny, žijú? Prosperujú? Alebo zomierajú? Je miestnosť zaprášená, sú tam všade hromady vecí? Pozrite sa na podlahu. Je miestnosť ľahko sa pohybovať?

Teraz, ako sa cíti miestnosť?

Má miestnosť pocit svetla a otvorenosti, alebo tmavej a stale? Má to pocit napätia alebo upchatia?

Čo cíti miestnosť?

Má miestnosť vôňu čerstvú? Pácha to plesne a mokré? Zmizí to? Má to vôňu príjemné?

(Visited 76 times, 1 visits today)
Share