Zbavte sa bolesti päty

Aj vy máte problém s bolesťou chodidla, ktorá sa často prejavuje už pri rannom vstávaní z postele? Ak sa váš problém zhoršuje pri chôdzi naboso, či pri chôdzi po schodoch, behu a špičkách, pravdepodobne máte zápal plantárnej fascie.

Plantárna fascia

Plantárna znamená chodidlová strana nohy a fascia je väzivová štruktúra, ktorá sa podieľa na tvarovaní klenby. Udržiava tiež správnu pozíciu svalov. Ide vlastne o štruktúru podobnú väzu, ktorá vedie od pätovej kosti k prstom na nohe. Pri dlhodobom chronickom zápale môže dôjsť k úplnému pretrhnutiu.

Aké sú prejavy plantárnej fascitídy

  • Pozvoľný nástup bolesti päty
  • Bolesť sa objavuje ihneď po postavení sa, alebo pri chôdzi
  • Bolesť sa môže zhoršovať natiahnutím prstov smerom nahor
  • Bolesť je v mieste úponu na pätu a zhoršuje sa natiahnutím fascie

Ako sa zbaviť bolesti

Pokiaľ sa aktívne venuje športu napríklad behu, existuje jednoduché a pohodlné riešenie, ako sa zbaviť problémov s plantárnou fascitídou. Medicínske pokroky napomohli vytvoriť ortopedické vložky MEDICOVI, ktoré sú určené pri bolestiach päty a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe. MEDICOVI podporuje dynamické uvoľnenie bolesti spôsobenej tlakom, a je to veľmi efektívna terapia na zmiernenie, alebo úplne odstránenie bolesti v oblasti päty.

Kde kúpiť ortopedické vložky

Internetový obchod medicovi.sk je špecializovaný predajca ortopedických vložiek, ktoré okamžite tlmia bolesť. Či už ste aktívny športovec, alebo máte jednoducho problém pätovou ostrohou, môžete ihneď a úspešne riešiť bolesť. V ponuke nájdete rôzne varianty, ktoré sú určené na rôzne typy bolesti nôh. Pri správnom  výbere ortopedickej vložky MEDICOVI vám odborne poradí špecializovaný predajca.

1 2

(Visited 2 132 times, 1 visits today)
Share