ZDRAVÉ CHUDNUTIE – AKO NA TO?

Chudnutie nie je len o cvičení a každodennom potení sa. Je pravda, že základ k úspešnému chudnutiu sú kalórie. Počet prijatých kalórií by mal byť menší ako počet spálených kalórií. Takže ak sa Vám nepodarilo zhodiť napriek cvičeniu doteraz mali by ste skúsiť upraviť svoj jedálniček  Vaše kilá pôjdu dole jedna radosť.

Strava.

V prvom rade pripravte na nastávajúcu zmenu Váš organizmus  Detoxikujte ho. Rýchle občerstvenie, sladené nápoje a ďalšie nezdravé jedlá zanechali v tele veľa škodlivých látok. Zbavte sa ich. Je to prospešné nie len pre Vaše zdravie, ale aj pre psychickú pohodu. Vďaka detoxu sa Váš organizmus prečistí, reštartuje sa Váš metabolizmus a nabije Vás energiou – únava zmizne.

Obmedzte cukor a obohaťte svoju stravu o vlákninu. Nájdete ju v strukovinách, orechoch, koreňovej zelenine a ovocí (jablká a banány). Môžete siahnuť aj po produktoch obsahujúcich vlákninu. Vláknina má mnoho pozitívnych vplyvov na náš organizmus. Pri chudnutí je veľmi dobrá jej vlastnosť viazať vodu. V žalúdku naviaže na seba tekutiny, zväčší sa a zaplní celý objem žalúdka. Takto Vám zabráni prejedať sa, zníži chuť do jedla a zaženie chuť na sladké.

Cvičenie.

Zároveň so zmenou jedálneho lístku môžete začať cvičiť. Nemusíte navštevovať posilňovňu, stačí ak si vo svojom dennom programe nájdete pár minút čas na cvičenie. Ak chcete aby chudnutie bolo čo najúčinnejšie dávajte si pozor aby ste miesto zhadzovania tuku nezačali naberať svalovú hmotu. Nemusíte cvičiť do úmoru a ani poriadne prepotené tričko nie je znakom, že ste spálili dostatočný počet kalórií. Snažte sa cvičiť v aeróbnom pásme. Beh, bicyklovanie, korčuľovanie,… tieto aktivity sú najvhodnejšie na získanie kondície. Zo začiatku cvičenia sa spaľuje cukor, ktorý máte v tele, po asi 15 –tich minútach začne organizmus spaľovať podkožný tuk.

To, že ste v aeróbnom pásme najlepšie zistíte ak počas cvičenia rozprávate:

  • Ak Vám rozprávanie a dýchanie nerobí žiaden problém ste pod aeróbnym pásmom – zrýchlite.
  • Ak dýchate zhlboka a ťažšie sa Vám rozpráva ste v aeróbnom pásme – len udržujte tempo
  • Ak lapáte po dychu a nedokážete povedať viac ako tri slová ste nad aeróbnym pásmom – uberte z tempa.

 

(Visited 82 times, 1 visits today)
Share