Žiadne stretnutie nie je náhodné

Už sa vám to tiež stalo? Príde vám do cesty človek, ktorý vás nenechá v kľude. Vytáča vás. Rozčuľuje. A vy nechápete, prečo. Možno je to váš učiteľ.

 

Stretávame sa s inými ľuďmi a skrze táto stretávania rastieme. To tvrdí Kay Pollak vo svojej knihe Žiadna stretnutie nie náhodná. Je presvedčený, že jeho slová sú pravdivé.

„Vo vzťahoch s ostatnými ľuďmi vždy existuje niečo, čomu sa môžem priučiť. V každom stretnutí s každým človekom, „. „Každý človek, ktorého stretneme, je posol,“ dodáva. Ak budeme veriť, že je to pravda, potom nám každý, kto nám príde do cesty, prináša posolstvo.

Ale, čo keď stretneme človeka, ktorý nás neustále z niečoho obviňuje? „Tento jav sa nazýva projekcie,“ vysvetľuje švédsky režisér a autor duchovných kníh. „Podstata projekcie spočíva v tom, že človek premieta svoje vlastné problémy na ostatných. Prenáša je na niekoho, kto za nič nemôže, a to len preto, aby sa vyhol nutnosti pozerať sa sám na seba. V ťaživých situáciách sa tak správame všetci. “

Pozri sa z inej strany

Lenže, keď ma niekto bezdôvodne napadá, potom sa nemôže nikto čudovať, že som kvôli tomu rozrušený, podráždené a naštvaný.

Aké máte šťastie v láske?

Prečítajte si svoje skúsenosti

aj budúci osud z dlane

„Až budete rozrušenie, podráždenie alebo nahnevaní kvôli nejakému človeku z vášho okolia, pozrite sa na celú vec z inej strany,“ radí Pollák Čo keď príčina nášho rozladenie leží v nás samých? Len to nechceme vidieť. „Je oveľa jednoduchšie zotrvávať v presvedčení, že keby ostatní ľudia boli iní, všetko by bolo lepšie. Je vždy jednoduchšie zvaliť vinu na niekoho iného. “

Príklad zo života

Že tomu nerozumiete? Je to celkom jednoduché. Sme to my sami, kto je zodpovedný za to, ako sa rozhodne vysvetľovať veci, ktoré vidia .. „Áno, len ja a nikto iný nemôže niesť zodpovednosť za to, ako si ja vyberiem, že si vysvetlím to, čo vidím.“

Stále nerozumiete? Príklad, ktorý sa skutočne stal: Jedna dievčina, hovorme ju Pavla, navštívila svoju kamarátku Helenu a spoločne išli k tretej spoločnej známej – kaderníčku Ivanke. Helena Pavle prezradila, že u nej má Ivana dlh, takže má dnes účes zadarmo.

Sadla si do kresla a nechala sa skrášliť. Keď bola hotová, hovorí kaderníčke. Koľko som dlžná? Je to dobrý? A kaderníčka odpovie: Ešte šesťdesiat korún. To je dobré, to nechaj … mávla rukou Helena. Ivanka sa nadýchla, vydýchla a mlčala. A Pavla z toho pochopila, že tých šesťdesiat korún nemala Ivanka Helene vrátiť, ale naopak od nej dostať. Lenže Helena si takú situáciu vôbec nepripustila.

Postavila sa k situácii tak, že bude mať účes zadarmo. A mala. „Skutočnosť a moje vlastné chápanie skutočnosti nie sú dve rovnaké veci,“. „Každá voľba, pre ktorú sa rozhodnete, poukazuje na vaše hodnotenie seba samého.“

Nie som dosť dobrý …

Všetko sa začína niekde v detstve. Až osemdesiatpäť procet viet, ktoré sme od svojich rodičov počuli, bolo pre nás negatívne. „Nie si dosť dobrý!“ „Nerob to!“ „Si k ničomu!“

Mnohým ľuďom sa tento nepísaný zákon vo väčšej či menšej miere vštepil do mysle, hoci v tisíckami podobách. „Práve tento nepísaný zákon (ktorý je lživý) spôsobuje, prečo si tak často vysvetľujeme realitu zle.“ Vytvárame si skutočnosti, ktoré nie sú pravdivé. „To nám dáva pocit viny.“

Tvoje skutočné Ja

„Všetko vo tvojom vnútri je dokonalé,“ nabáda Kay Pollak. A povzbudzuje k jednoduchému cvičenie, ktoré môžeme vyskúšať v partnerstve, rodine alebo na pracovisku.

„Rozhodnite sa, že budete každý deň v určitú dobu vzájomne komunikovať bez použitia slovka“ NIE „. Že sa zdržíte negatív. “

Spočiatku to vraj je veľmi ťažké. „Skúste sa smiať a robiť si žarty z toho, ako smiešne a hlúpo sa vyjadrujete,“ radí Pollák. „Bezpochyby uvidíte, že sa okolo vás začnú diať fantastické a pozoruhodné veci,“ sľubuje.

„Ak musíte niečo odmietnuť, skúste sa vyjadriť inak. Uvidíte, že je to sranda. A časom budete lepšie a lepšie. “

Vyhľadávaj dobro

„Už vás niekedy napadlo, aké ťažké je zmeniť vlastné správanie vo vzťahu k inej osobe?“ Pýta sa švédsky ezoterik. „Tisíckrát sa v duchu môžete rozhodnúť, že zajtra budete k tej susedke od naproti slušnejšie a vľúdnejší, ale napriek tomu z nejakého dôvodu zase skĺznete k predchádzajúcemu správaniu.“

A potom si vyčítate, že ste zase zlyhali … Nerobte to. Jediné, čo podľa Pollák môžete zmeniť, sú vaše vlastné myšlienky. „Všetky zmeny sa odohrávajú na úrovni myslenia,“ tvrdí. A pridáva cvičenie na zmenu myslenia:

Vyberte si osobu, o ktorej si myslíte, že je s ňou občas ťažké vyjsť. Predstavujte si ju v duchu priamo pred sebou. Zostaňte v kontakte s dobrom vo vnútri seba.

Teraz sústreďte myšlienky na jednu pozitívnu vlastnosť tejto osoby. Neponáhľajte. Hľadajte, kým taký pozitívny aspekt nenájdete. Aj keď sa to možno sprvu zdá ťažké, určite niečo objavíte.

Už to máte? Vizualizujte si túto vlastnosť. Pozorujte ju. Predstavujte si, ako táto osoba stojí pred vami, obdarená dobrou vlastnosťou. Predstavujte si rôzne situácie, v ktorých táto jej dobrá vlastnosť vyniká.

(Visited 138 times, 1 visits today)
Share