bolesť kĺbov

4 prírodné zázraky pri bolesti kĺbov

Bolesť kĺbov je veľmi nepríjemná už len preto, že nás brzdí v pohybe a prekáža nám pri bežných denných radostiach a úkonoch. Táto bolesť môže mať veľa príčin a tiež prejavov, či už zápalové bolesti či chronické. V žiadnom prípade by sme nemali podceniť návštevu odborníka. Ako ale uľaviť kĺbom od bolesti v domácom prostredí? Poďme sa pozrieť na niekoľko bylín, ktorá nám bolesť kĺbov pomôžu zmierniť.

koreň lopúcha
Dôležité pri bolesti kĺbov je zvýšiť príjem esenciálne mastných kyselín. Práve koreň lopúcha obsahuje obrovské množstvo mastných kyselín. Pôsobí protizápalovo, ale aj ako prevencia bolesti kĺbov a poškodenie kĺbových chrupaviek. Koreň lopúcha sa dá konzumovať ako odvar alebo v podobe kapsúl. Odvarom z koreňa môžeme tiež postihnuté miesta potierať.

kurkuma
Kurkuma obsahuje látky, ktoré sú veľmi podobné NSAID liekom (nesteroidným protizápalovým liekom), ktoré tíši zápaly v celom tele. Mimo protizápalovým účinkom kurkuma výborne tlmí bolesť.

zázvor
Zázvor obsahuje protizápalové a antireumatické látky a je tiež silným antioxidantom. Dokáže skvele regenerovať kĺbovú chrupavku. Najlepšie je užívať čerstvý koreň zázvoru.

ľanové semienko
Ľanové semienko je bohatým zdrojom omega 3 vo vegánskej forme. Posilňuje imunitu a bojuje proti zápalu. Ľanové semienko by sme mali mať na jedálničku každý deň. Najlepšie aspoň 2 polievkové lyžice tepelne neupravených semienok. Ak nám semienka nerobia dobre pri trávení, je možné použiť aj ľanový olej. Ohrievanie alebo varenie semienok či oleja spôsobuje poškodenie omega 3 mastných kyselín.

(Visited 93 times, 1 visits today)
Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *