Ako byť optimistickejší a pozitívnejší v živote

Ste náchylní k negatívnym myšlienkam o okolnostiach, iných ľuďoch a dokonca aj sebe? Máte niekedy pocit, že život je beznádejný, pretože sa zdá, že vám došli šťastie a všetko, čo robíte, zlyhá? Pravdepodobne zápasíte s pesimizmom a ak to skoro nezvládnete, bude to brániť dosiahnutiu vašich cieľov.

Optimistický výhľad je nevyhnutný, ak chcete vidieť pozitívnu stránku života aj v zlých situáciách. Je pravda, že nemôžeme kontrolovať okolnosti okolo nás, ale aspoň môžeme niečo urobiť s našou reakciou na každú z nich. Rovnako ako to, čo hovoria, šťastie je voľba – nuž, je to aj pozitívne.

Tipy na optimizmus

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť byť pozitívnejšími, aj keď všetko, čo vidíte, je negativita. Dúfajme, že vám to pomôže zmeniť váš pohľad na život, pretože mi pomohli:

1. Počítajte svoje požehnania.
Niekedy máme tendenciu zameriavať sa na to, čo nezískame, takže sa cítime prázdne. Ak sa však rozhliadnete a budete vďační za každú malú dobrú vec, budete sa cítiť lepšie. Namiesto toho, aby ste sa cítili zle kvôli tomu, čo nemôžete alebo ešte nedosiahli, zamerajte sa na požehnania, ktoré ste dostali.

Napríklad nemusíte mať žiadneho priateľa alebo priateľku, takže sa budete cítiť nemilovaní, ale ak sústredíte svoju pozornosť na svoju rodinu alebo priateľov, ktorí sú vždy pre vás, uvedomíte si, že v skutočnosti pretekáte láskou.

Môžete tiež závidieť svojim priateľom, ktorí si môžu kúpiť najnovšie pomôcky, ktoré chcú, a všetko, čo si môžete dovoliť, je pre-vlastnený mobilný telefón, ale ak sa sústredíte na skutočnosť, že základným dôvodom, prečo potrebujete telefón, je komunikácia, potom budete natoľko vďačný, že aspoň môžete použiť niečo na posielanie textov alebo volať svojim blízkym.

Namiesto toho, aby ste sa nenávideli, že nemáte dostatok peňazí na stravovanie v luxusných reštauráciách, buďte vďační, že môžete jesť trikrát denne. Pamätajte si, že niektorí by boli príliš radi, keby našli zvyšky len na naplnenie hladných žalúdkov.

2. Neporovnávajte svoje úspechy s ostatnými.
Porovnanie je najvyšším vinníkom, ktorý vás robí neistým. Ak stále robíte život iných štandardom pre vás, vždy uvidíte, čo nemáte. Budem konkrétny o tom, že nebudem porovnávať vaše úspechy s tým, čo dosiahli iní. Život nie je rasou, takže pri dosahovaní úspechu nie je potrebné dopredu.

Predtým by som sa cítil zle, že moji spolubývajúci sú už držiteľmi titulov a ja nie. Niektorí už sú lekármi, právnikmi a manažérmi. Mnohí z nich ukončili magisterské štúdium a niektorí už majú doktorát.

Me? Keď som skončil semester, premárnil som svoje štipendium pre majstrov a ukončil som kurzy. Spočiatku som sa cítil zle, ale teraz som vďačný, že som to urobil, pretože som bol v skutočnosti napoly srdečný, keď som sa prihlásil (len kvôli získaniu štipendia ponúkaného v práci). Teraz mám jasnejšiu predstavu o tom, čo chcem sledovať, a som rád, že som nestrácal roky tým, čo som naozaj nechcel.

Iní si môžu myslieť, že by bolo neskoro získať stabilné povolanie, ale hej, verím, že život nie je len o stabilite. Dokážem študovať aj po tridsiatych alebo štyridsiatych rokoch. A pokiaľ nie som nezamestnaný, môžem si ušetriť na dôchodok, však? Prinajmenšom dokážem preskúmať veľa zaujímavých vecí o tomto svete, stretnúť sa s rôznymi druhmi ľudí a vytvoriť si spomienky, ktoré by jedného dňa priniesli mojim vnúčatám pekné príbehy. A to je pre mňa úspech.

Pravdepodobne to trvalo roky, kým ste mohli pokračovať alebo dokončiť vysokú školu. Alebo možno až doteraz ste stále nerozhodnutí o tom, akú kariéru podniknúť. Moja rada je prestať sledovať tempo ostatných ľudí a sústrediť sa na svoju vlastnú cestu, aby ste sa nestretli. Nevytvárajte si vlastný rozvrh podľa svojej vlastnej časovej osi. Vytvorte si ho pre seba a svoj sen dosiahnete vo svojom vlastnom čase, bez frustrácií spôsobených závisťou iných.

3. Vždy sa inšpirujte.
Viete, prečo sú ľudia v láske zvyčajne motivovaní k tvrdej práci? Je to preto, že milovali tých, ktorým sa venujú svoje úspechy. Študenti chcú na vysokej škole ukončiť štúdium načas, pretože chcú získať prácu, aby boli ich rodičia hrdí a splatili svoju tvrdú prácu. Slobodná matka dostane dve alebo tri zamestnania, aby jej dala pohodlný život. Manžel a otec vždy pracujú nadčas, aby si čoskoro kúpili dom snov svojej rodiny. Všetkým im nevadí prechádzať ťažkými časmi, pretože to robia pre ľudí, ktorí sú pre nich dôležití.

Vyhľadajte inšpirácie okolo vás. Alebo možno už máte, ale niekedy na ne zabudnete, keď vás bombardujú nátlaky. Zakaždým, keď budete chcieť prestať fajčiť, nezabudnite na ľudí, na ktorých vám záleží. Boli by šťastní, keď sa vzdáte? Alebo čo tí, ktorí sú na vás závislí? Čo by sa s nimi stalo?

Pamätajte, kto alebo čo vás viedlo k tomu, aby ste teraz sledovali svoje úspechy. Keď sa zobúdzate každý deň, pripomeňte si na ne, aby ste boli motivovaní vyvíjať maximálne úsilie v tom, čo robíte.

4. Vidieť zlyhania ako odrazový mostík k úspechu.
Zlyhanie je súčasťou života, takže sa mu nedá ľahko odradiť, keď sa vám raz za čas dostane do cesty. Zlyhali tiež všetci úspešní ľudia. Nevzdali sa však toho, čo chcú dosiahnuť. Skúšali a skúšali, až kým ich nedostali.

Zmena pohľadu na neúspech vám môže pomôcť priblížiť sa k úspechu. Zakaždým, keď zlyháte, plačte, ak môžete, ale nemyslite si, že je konečný. Poučte sa zo skúseností a využite ich na prípravu nabudúce na vyskúšanie. Premeňte lekciu na znalosti a premieňajte ich na zručnosti.

Príklad: Pravdepodobne ste často neúspešne prijali pohovory. Namiesto toho, aby vás niekto odradil od hľadania zamestnania, nezabudnite na to, čo vám hovoria. Niektorí by radili alebo poukazovali na to, čo potrebujete zlepšiť. Ak hovoria, že musíte pracovať na svojich komunikačných schopnostiach, urobte s tým niečo. Prax vyjadrujte svoje myšlienky písomne ​​alebo rozprávaním doma alebo sa zúčastnite komunikačných workshopov alebo školení.

5. Odviňte sa raz za čas.
Príliš veľký stres v práci, štúdiu alebo doma vás môže urobiť pesimistom. Preto si občas urobte prestávku. Urobte niečo, čo radi robíte alebo ste v kontakte s prírodou.

Jedným z dobrých návrhov je ísť na pláž a namočiť na slnku. Môžete sa tiež vydať na pešiu turistiku alebo na prechádzku do parku – alebo do lesa na vzrušenie. Prečo ísť na dovolenku na ďaleký ostrov alebo navštíviť svoje rodné mesto? Matka Zem nás môže upokojiť svojou úchvatnou krásou.

Ak nie ste milovníkom prírody, nájdete ďalšie aktivity, ktoré vás nútia relaxovať. Vydajte sa nakupovať alebo sa nechajte rozmaznávať telom a masážami. Môžete mať aj človeka. Ak máte radi jedlo, jesť vo svojej obľúbenej reštaurácii alebo mať podvádzaný deň na diétu.

Relaxácia môže upokojiť vašu myseľ od problémov. Nabíja fyzickú aj vnútornú silu. To vás odvráti od negatívnych situácií vo vašom živote a umožní vám vidieť, že sa stále deje dobré veci.

(Visited 38 times, 1 visits today)
Share