5 doplnkov pre ženy vo veku 50 rokov

V nedávnej televíznej relácii lekár odhalil svojich päť najlepších zdravotných doplnkov pre ženy vo veku 50 rokov, ktoré sa snažia udržiavať svoje zdravie a vitalitu. V jeho zozname nie sú žiadne skutočné prekvapenia, ale opätovne potvrdzuje, že dobré doplnky výživy môžu byť „kľúčovou súčasťou (vášho) režimu preventívnej starostlivosti.“ Takže bez ďalšieho uvedenia tu uvádzame najlepšie doplnky pre zdravie žien vo veku 50 rokov.

 

Koenzým Q10

Udržiavanie prirodzenej úrovne energie je dôležité bez ohľadu na vek. Koenzým Q10 sa integrálne podieľa na produkcii adenozíntrifosfátu (ATP), primárneho zdroja energie na bunkovej úrovni. Či už ide o zľavový doplnok koenzým Q10 alebo doplnok ubichinónového koenzýmu Q10 najvyššej úrovne, uistite sa, že táto „zásadne dôležitá výživná látka pre energiu“ má miesto vo vašom doplnkovom režime.

 

Semená Chia

 

Opäť platí, že bez ohľadu na vek (alebo dokonca na aké pohlavie), udržiavanie zdravej hmotnosti pri spojení so stravou a cvičením a obrazom tela sú dôležitými aspektmi celkového zdravia a pohody. Bohužiaľ, váš metabolizmus sa s pribúdajúcim vekom začína spomaľovať. Semená Chia dodávajú dennú dávku vlákniny, bielkovín, vápnika, esenciálnych mastných kyselín a ďalších látok, ale vysoký obsah vlákniny zo semien chia tiež podporuje zdravé riadenie telesnej hmotnosti, najmä v spojení so stravou a cvičením. Jednoducho povedané, vlákno vám pomôže cítiť sa úplne.

 

 Kurkuma

 

Primárny strach, ktorý väčšina ľudí starne, je kognitívny pokles súvisiaci s vekom. Existuje niekoľko doplnkov, ktoré pomáhajú udržiavať vašu inteligenciu a mali by sme do tohto zoznamu pridať kurkumu. Mnohí veria, že tajomstvom výhod kurkumy je vysoká koncentrácia kurcuminoidov, ktoré majú silné antioxidačné schopnosti.

 

 Vápnik s vitamínom D a horčíkom

 

Zdravie kostí môže hrať veľkú úlohu pri určovaní vašej dlhovekosti. A ako sa váš metabolizmus a hladiny energie začínajú prirodzene spomaľovať a klesať, aj v starnutí sa znižuje aj kostná sila. Preto je užívanie doplnku vápnika s vitamínom D a horčíkom pre ženy po 50 rokoch také dôležité.

(Visited 57 times, 1 visits today)
Share