Ako inteligentné motory zlepšujú riadenie pohybu

V moderných aplikáciách riadenia pohybu ponúkajú elektromotory na striedavý a jednosmerný prúd s rôznymi úrovňami inteligencie mnoho výhod v oblasti produktivity.

Ako inteligentné elektromotory zlepšujú riadenie pohybu V moderných aplikáciách na riadenie pohybu, elektromotory na striedavý a jednosmerný prúd s rôznymi úrovňami inteligencie ponúkajú mnoho výhod v oblasti produktivity. Dôsledky zlyhania motora a prestojov môžu byť významné. Vynútený servis znižuje produktivitu a spomaľuje výrobný proces.

Či už ide o zlepšenie konzistencie výkonu, alebo zabránenie zlyhania motora, keď sú inteligentné zariadenia a softvér kombinované s elektromotormi, výsledkom je často väčšia viditeľnosť do prevádzky, nižšia spotreba energie a vyššia úroveň prevádzkyschopnosti motora. Inteligentné motory pre riadenie pohybu majú mnoho výhod.

Výhody inteligentných elektromotorov pre riadenie pohybu

Po prvé a predovšetkým inteligentné senzory a zariadenia na monitorovanie a komunikáciu operácií podpory výkonu motora niekoľkými spôsobmi. Pomáhajú zabrániť preťaženiu, nevyváženému výkonu, vysokým teplotám okolia, zlyhaniu rotora a poškodeným ložiskám, medzi mnohými ďalšími spoločnými bodmi zlyhania motora.

Tieto systémy často poskytujú bezproblémovú komunikáciu a diaľkové monitorovanie pre lepšiu viditeľnosť výkonu motora. To nielen umožňuje výrobcom zistiť a vyhnúť sa možným príčinám prestojov, môže viesť k väčšej energetickej účinnosti, rýchlejšiemu riešeniu problémov a riešeniu problémov. Všetky tieto informácie tiež umožňujú priebežnú optimalizáciu výkonu pre priemyselné motory.

Cieľom nových produktov vo vývoji je predstaviť silu umelej inteligencie (AI) motorom pre pokročilé riadenie pohybu. V jednom príklade môžu byť použité vstavané algoritmy, založené na množstve informácií poskytnutých inteligentnými senzormi, na kompenzáciu porúch v motoroch.

V podstate tieto systémy môžu porovnať dátový model výkonu motora s analýzou v reálnom čase, aby sa opravili problémy s výkonom pomocou príkazov na napätie, ktoré generujú takmer normálny krútiaci moment pri vzniku fázových porúch. Cieľom týchto systémov je minimalizovať vplyv fázových porúch, čo ich robí viac zvládnuteľnými, najmä v kritických bezpečnostných situáciách.

Inteligentné motory prinášajú výkon riadenia pohybu na ďalšiu úroveň. Zlepšením efektivity, prevádzkyschopnosti a spotreby energie výrobcovia dosahujú výrazné zvýšenie produktivity z inteligentných motorov.

(Visited 23 times, 1 visits today)
Share