Ako používať tarotové karty pre zdravie

Duchovní učitelia aj moderná veda potvrdzujú spojenie mysle a tela. Vďaka tejto silnej interakcii medzi telom a mysľou môžeme použiť energetické nástroje na liečenie dis-ľahkosti a nepohodlia v tele. Tarot je jeden taký nástroj, ktorý môžete použiť na začatie hojenia tela – to všetko tým, že oslovíte svoju myseľ.

Západné myslenie odviedlo vynikajúcu prácu pitvaním ľudského tela. Jediným pohľadom na vedy vidíme, že ľudské telo je tvorené mnohými samostatnými systémami a časťami – všetky sa spájajú, aby vytvorili ľudské telo. Toto je však trochu zavádzajúce.

Áno, vo fyzickom tele sú určite odlišné systémy a časti, ale vo vákuu neexistujú. Sú zložito spojené.

Zdravotnícki experti a duchovní učitelia teraz učia, že existujú silné súvislosti medzi tým, čo sa deje v mysli a tým, čo sa deje v tele. Navyše, vaše emócie, duchovné presvedčenie a správanie ovplyvňujú vaše fyzické ja.
Telo a myseľ sa vždy navzájom rozprávajú

Lekár a expert na alternatívnu medicínu, Deepak Chopra píše: „Rôzne psychické stavy môžu pozitívne alebo negatívne ovplyvniť biologické fungovanie. K tomu dochádza, pretože nervové, endokrinné a imunitné systémy zdieľajú spoločný chemický jazyk, ktorý umožňuje stálu komunikáciu medzi mysľou a telom prostredníctvom poslov, ako sú hormóny a neurotransmitery.

Stručne povedané, existuje neustála komunikácia medzi mysľou a telom. Naša duševná aktivita môže začať v mysli, ale nezastaví sa tam. Nemôžeme udržať naše myšlienky, presvedčenie alebo emócie v tajnosti. Naše telo počuje každého jednotlivca a náš fyziologický stav je priamo ovplyvnený.
Vibrácie myslenia menia správanie buniek

Okrem zložitej komunikácie prebiehajúcej v tele výskum ukazuje, že naše myšlienky a emócie majú špecifické vibračné frekvencie. Tieto vibrácie vytvárajú vlny, ktoré menia bunkové štruktúry. Takýmto spôsobom môžu vibračné myšlienky skutočne ovplyvniť váš celkový fyziologický stav.

Táto štúdia napríklad ukazuje, že naše myšlienky, slová a emócie menia štruktúru vodných kryštálov. Kedykoľvek sa zmení štruktúra bunky, môže sa zmeniť aj funkcia. V skutočnosti táto štúdia ukázala, že voda môže uchovávať frekvenciu spôsobujúcu zdravie alebo spôsobujúcu ochorenie. Teraz si uvedomte, že až 60% dospelého tela je voda.

Ak máme pozitívnu a milujúcu duševnú a emocionálnu aktivitu, bunky môžu vibrovať zdravším spôsobom. Ak nie, môžeme skutočne zmeniť našu DNA, ako to dokázal ďalší výskum.
Emócie sa vždy objavujú v tele

Keď cítime emócie, objavujú sa vo fyzickom tele. Pravdepodobne to poznáte. Keď sa cítite stresovaní, môžete sa cítiť napätý alebo pociťovať bolesti hlavy. A čo nervozita? To sa často objavuje ako motýle v žalúdku.

Výskum tiež ukazuje, že ak potlačíme naše emócie, je pravdepodobnejšie, že narušíme hlavný stresový hormón, kortizol a vyhodíme ho z rovnováhy. Táto chronická nerovnováha kortizolu môže neskôr viesť k hormonálnym a imunologickým problémom.

Môžeme buď cítiť emócie v tele v momente, keď ich cítime. Alebo ich môžeme potlačiť a „nie“ cítiť, ale nezmiznú. Namiesto toho sa presťahujú do oblasti svojho tela, kde môžu vytvoriť nevoľnosť, učil inšpirujúci učiteľ, Louise Hay.

Áno, choroba a choroba sa prejavujú vo fyzickom tele, ale nie sú náhodné. Nie sú to len tak. Choroba a choroba sú vlastne reprezentáciami nášho hlbokého, emocionálneho a energetického stavu. A priamo zodpovedajú nevyriešeným emóciám.

Z tohto hľadiska je koreňom problému energetické narušenie, a aby sme mohli iniciovať hojenie, musíme ísť do koreňa problému: energie.

To je úžasná správa, pretože to znamená, že nie sme obeťami toho, čo sa s nami stane. Máme schopnosť zmeniť náš energetický stav a ovplyvniť naše fyzické telá.

To nás privádza k tarotu.
Ako tarot podporuje fyzické hojenie

Tarot je mocný nástroj, ktorý nám umožňuje čítať energiu. Robí to tým, že nás nabáda, aby sme sa zamysleli nad našimi názormi, myšlienkami a pocitmi. Potom sme povzbudzovaní, aby sme sa pýtali na aktivity našej mysle – na otázky, ktoré sme sa predtým nikdy nepýtali. Alebo veci, ktoré sme ignorovali alebo potlačili.

S pomocou tarotu môžeme odhaliť našu energiu a pochopiť, prečo máme fyzický problém.

Napríklad, tarot môže osvetliť energetický vzor, ​​ktorý neustále vytvárate a zasekávate. Následne vytvoríte aj fyzickú bolesť. Tarot môže pomôcť vysvetliť energetickú príčinu fyzického problému. A váš fyzický stav môže odrážať to, čo odhaľuje čítanie tarotu.

Ako používať tarot liečiť telo

Môžete použiť tarot začať proces hojenia. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je stretnúť sa s tarotovým čitateľom, ktorý vám môže pomôcť preskúmať váš súčasný energetický stav. Zvážením jej čítania môžete prehĺbiť svoje chápanie svojich vlastných myšlienok a presvedčení. Ako by mohli ovplyvniť vaše súčasné spojenie medzi mysľou a telom?

Môžete tiež použiť tarot na vlastnú päsť. Roztiahnite karty smerom nahor a zvážte ich. Potom vyberte kartu, ktorá s vami najviac rezonuje. Preskúmajte význam karty a spýtajte sa sami seba, ako to súvisí s aktuálnou životnou situáciou.

Ďalšou metódou je zamiešať karty a roztiahnuť ich smerom nadol. Umožnite svojej vnútornej múdrosti vybrať si kartu pre vás. Prečo si myslíte, že vám vesmír daroval túto konkrétnu kartu?

Či už si vyberiete kartu s vedomým úmyslom, alebo či si ju pre vás zvolila vaša intuícia, trávte čas meditáciou. Naznačuje to, že vo svojom živote robíte zmeny?

Ak nakreslíte kartu od veľkého Arcana, môže to znamenať, že sa musíte vzdať zmeny. Alebo možno budete musieť ísť s prúdom do novej fázy alebo kapitoly svojho života. To by sa mohlo vzťahovať na vzťahy, či už so sebou alebo s inými, alebo by sa mohlo vzťahovať na vašu kariéru alebo životnú situáciu.

Napríklad karta Minor Arcana predstavuje pocity, myšlienky a presvedčenie, ktoré máme hlboko v mysli. Napríklad, Wands zahŕňajú kreatívnu energiu. Poháre zodpovedajú dôvere. Pentaky predstavujú život duchovného života v hmotnom svete. A nakoniec, meče nám pomáhajú identifikovať pravdu v našich myšlienkach a skúsenostiach.

Ak nakreslíte jednu z týchto kariet Minor Arcana, ktorú pre vás znamená myšlienka alebo viera? Ako sa vám dá venovať pozornosť a priniesť uzdravenie?

Nakoniec, Súdne karty odkazujú na vzťahy, z ktorých sa musíme učiť, a možno sa od nich dokonca presunieme. Môžu však tiež poukázať na aspekt našich vlastných ja, ktorého sa musíme venovať.

Ak si nie ste istí, aká je vaša tarotová karta, dozviete sa a požiadajte svoju intuíciu o radu.

Tieto mentálne, emocionálne a duchovné oblasti nášho života sa môžu zdať ako ďaleko od našich fyzických ja. Ale vieme, že to tak nie je. Spojenie mysle a tela vždy komunikuje. To môže viesť buď k energetickej harmónii alebo nerovnováhe.

Aby sme vám pomohli zistiť, ktorá energia je nevyvážená a dokonca prispieva k vášmu fyzickému stavu, zvážte použitie tarotu. To môže byť mocný nástroj, aby jemne a jemne poukázať na váš energetický stav.

Keď počúvate, čo tarot hovorí o vašej energii, môžete začať upravovať svoje presvedčenie a myšlienky. Týmto spôsobom môžete vytvoriť energiu podporujúcu zdravie a nie energiu, ktorá vedie k nevoľnosti.

(Visited 170 times, 1 visits today)
Share