Čo by mala zahŕňať tradičná svadba

V ére, kde sa mnoho párov odvracia od svadobných tradícií, je pekné zvážiť tradičnú svadbu, ktorú poznali naši rodičia. Ak hľadáte inšpiráciu na tradičnú svadbu, prinášame vám niekoľko rád a nápadov, čo by mala takáto svadba zahŕňať.

Klasické obleky

Aj keď existuje veľa možností pre oblečenie pre pánov – od džínsov a až po netradičné obleky, nič nie je tradičnejšie, ako čierny smoking s motýlikom alebo klasický oblek s kravatou. Nevesta by si mala vybrať krásne biele svadobné šaty. Biela bola tradičnou svadobnou farbou ešte keď sa  kráľovná Viktória vydala za princa Alberta v 19. storočí. Neváhajte a oblečte družičky do formálnych šiat rovnakého štýlu.

Aký je zasadací poriadok

Aj posedenie sa riadi svojimi pravidlami.  Rodina a priatelia nevesty budú tradične na ľavej strane a rodina manžela na pravej strane.

Odobierka

Odobierky sa zúčastňuje celá najbližšia rodina. Odobierku môže viesť starejší, prvý družba alebo krstný otec. Odobierka môže obsahovať príhovor ku všetkým ale aj ku každému osobitne – k mame, k otcovi alebo k súrodencom.

Svadobná torta

Tradičná trojvrstvová svadobná torta je nadčasová a nikdy nevyjde z módy. Či už pridáte, alebo odstránite, tradičná svadba mať tortu.

Starejší

Svadby sa môžu v mnohom odlišovať. Správna svadba by však mala zahŕňať aj účasť starejšieho. Práve starejší správnym a vhodným spôsobom usmerňuje priebeh celej svadby a šíri dobrú náladu. Podľa zaužívanej tradície, práve starejší vedie snúbencov celým svadobný dňom, radí im, usmerňuje a vie aké sú povinnosti novomanželov. Výber dobrého starejšieho je často rozhodujúcim prvkom ako bude prebiehať celá svadba. Tento výber bude rozhodovať o tom, či si vás svadobný deň užijete alebo budete zbytočne stresovať.

 

(Visited 139 times, 1 visits today)
Share