Aloe vera

Aloe pochádza z Afriky, z poloprotropických oblastí s horúcim podnebím. Najlepšie je pre suchú piesočnatú pôdu. Dnes je komerčne pestovaná v mnohých krajinách. Fotka nižšie je Aloe na Kanárskych ostrovoch, kde tiež rastie divoko. Kanárske ostrovy sú napokon geograficky klasifikované s Afrikou.

Účinky Aloe
Liečivé účinky Aloe boli známe v roku 1500 pred naším letopočtom. V Egypte, kde boli v tom čase napísané účinky aloe v lekárskych záznamoch. Dokonca aj od roku 3000 pred nl. Obrázky s aloe našiel.
V Indii sa stala súčasťou ájurvédskej medicíny a tiež našla svoje miesto v čínskej medicíne. Aloe Vera obsahuje nespočetne veľa prospešných látok, ktoré pôsobia priaznivo na ľudské telo a dokonca bolo preukázané, že posilňuje imunitu.
zápaly
Liečia zápaly, kožné ochorenia, rany, výborné pre vredy rôzneho pôvodu.
Povrchové poranenia
Zámerne uvádzam povrchové poranenia, pretože bolo dokázané, že aloe lieči výborne povrchové rany, zatiaľ čo pri hlbších rán hojenie skôr spomaľuje. Takže jednoducho aloe zapadá do rany, ktoré nevyžadujú šitie.
Aloe je vhodná hlavne na odreniny, hmyzie uštipnutie, obareniny, povrchové popáleniny aj spáleniny slnkom. Pri poškodení povrchu pokožky vytvára aloe šťava neviditeľný film, ktorý funguje ako dokonalý prírodný obväz. Navyše, čerstvá šťava z aloe obsahuje protizápalové, protipäté a protipäté látky. Tiež pôsobí proti bolesti a svrbeniu.
Aloe tiež pôsobí ako lokálne anestetikum, preto je vhodné na ošetrenie hmyzom.
Vďaka lignínu sa blahodarné látky z aloe vera dostávajú hlbšie do tkaniva.
Kožné ochorenia, psoriáza, psoriáza
Pri dlhodobom používaní (približne 4 mesiace) sa masť, obsahujúca 0,5% gél aloe, výrazne zlepšila.
Aloe pôsobí proti infekciám
Aloe Gel pôsobí okrem liečenia a infekcií. Mnoho štúdií ukázalo, že Aloe má smrteľný účinok na baktérie, ktoré by mohli infikovať ranu.
Starostlivosť o pleť
Čerstvá šťava z aloe je pre pokožku veľmi dobrá. Koža je hladká a jemná. Aloe skvele hydratuje a pokožka je akoby znovuzrodená, získa doslova „nový život“. Aloe je veľmi často súčasťou kozmetických prípravkov, ale má to svoje úskalia, Michael Castleman uvádza toto: „Používajte čerstvú šťavu z aloe. Takzvané Stabilizovaný alebo konzervačne ošetrený krém stráca svoje účinky. “
cukrovka
Podľa výskumu v Európe a Thajsku Aloe znižuje hladinu cukru v krvi u pokusných zvierat a ľudí s cukrovkou.
Výrobky z Aloe alebo nie Aloe vera ako Aloe vera
Až do tejto časti článku som označovala šťavu a gél ako jedno a to isté – ale to bolo v prípade čerstvej rastliny, z ktorej gél či šťavu získavame doma. Poďme sa pozrieť na fakty o Aloe – čo z nej získa a aké produkty môžeme naraziť.
Čo Aloe dostanete?
Aloe sa používa hlavne pre svoje biele listy. List tvorí kožu – zelená časť na povrchu listov a vo vnútri je číra kvapalina podobná gélu. Zelená pleť obsahuje latex, ktorý je horký, pôsobí podráždenne na pokožku a nepoužíva sa. Latex v koži listu obsahuje aj veľmi atraktívny aloín. Skôr sa používali šupky ako preháňadlo, avšak často spôsobovali v zažívacom trakte veľké kŕče, tak sa od laického užívania v tomto zmysle upustilo.
Aloe vera má cez 300 rôznych druhov, avšak najlepšie účinky na ľudský organizmus má Aloe vera, alebo ak Aloe barbadensis Mill. (Najskôr túto Aloe popísal botanik Carl Linné ako Aloe perfoliata var. Vera L. Dnešný názov je podľa Philipa Millera, ktorý Aloe opísal ako samostatný druh. Preto sú občas nezhody v tom, či je táto Aloe druh, alebo odroda.)
Preto je dôležité zaujímať sa o produkty o týchto informáciách a nielen o to. Existuje veľa produktov na trhu, ale potreba vedieť, čo kupujete.

Výrobky z Aloe
Je skutočne dôležité kupovať a ako bola spracovaná aloe. Existuje obrovský rozdiel medzi gélom Aloe Vera, koncentrátom a šťavou.
Aloe vera GEL
Je to len ten priehľadný vnútra listov aloe. Je dôležité vedieť, či bola rastlina spracovaná v chlade, pretože čerstvá obsahuje veľa cenných a biologicky aktívnych látok
Aloe vera CONCENTRATE
Vyrába sa tepelným spracovaním – sušením a následným riedením vodou a vo finále obsahuje len asi 12,5% aloe. Okrem toho tepelné spracovanie zničí veľké množstvo aktívnych zložiek
Aloe vera JUICE
Obsahuje až 20% aloe vera. Tak pozor na šikovný marketingový titulok – 100% Aloe Vera Juice! Šťava má práve takéto parametre. Navyše nie je nikdy isté, či šťava bola vyrobená z celých listov Aloe a alantoín potom bol technológiami odstránený – však je otázka, ako je technológia v separácii efektívna
Pozrite sa, či si kúpite gél spracovaný za studena bez fóliového plátna a či bola použitá vyššie uvedená odroda! Kvalitné produkty obsahujú tieto informácie.
Ako Aloe rastie
Aloe sa dá veľmi ľahko pestovať ako rastlinná rastlina. Má rád slnko, nevadí mu tieň, má rád sušší svetlejšie miesto. Jediná vec, ktorú možno nenávidieť, je dlhodobá teplota za studena – teplota nesmie klesnúť pod 4 ° C a nesmie byť pretekajúca. Aloe vytvára droby, ktoré možno olúpnuť vo veľkosti 10 cm a vysadiť ako nové rastliny.

(Visited 131 times, 1 visits today)
Share