Amulety a talizmany na ochranu

Sila symbolov

Ľudia, prekliatie a hexáše, ktoré predpovedajú príchod temných síl, sú zakorenené v dávnych povestiach.

V dôsledku toho sa väčšina svetových kultúr spolieha na rôzne ochranné symboly, aby odvrátili zlo a pozvali pozitívne sily vesmíru. Tu sú len niektoré z najbežnejších magických ochranných amuletov a posvätných talismanov s informáciami o ich historickom pôvode.

Diablovo oko

Evil Eye je jednou z najstarších svetových povier. To sa datuje viac ako 5000 rokov, pred civilizácie, ako sú Egypťania a Mezopotámci. Starší ľudia verili, že niektorí zlí alebo zlomyseľní ľudia môžu spôsobiť chorobu a smrť iba tým, že pozrú inú osobu. Symptómy zlého oka prekliatie patrí:

 

Bolesť hlavy a bolesť krku a ťažké očné viečka.

Akútny ošklivá strach, zmysel alebo strach; všetko sa zdá byť zlé.

Bolesť žalúdka so závratmi a nevoľnosťou.

V priebehu rokov mnoho ľudí nazývalo zlé oko hlúpe povery. Ale aj naďalej ovplyvňuje mnoho ľudí na celom svete.

 

Staroveké talizmany

Šípky na striebornom retaze chránia nositeľa pred chorobami a stráži proti zlu zla. V dávnych časoch sa verilo, že spanie so šípkou, ktorá bola vytiahnutá z ľudského tela, bude fungovať ako milostný šarm. Americkí indiáni verili, že vysoko leštené šípky symbolizujú mužskú silu. Odvrátili negatívnu energiu, chránili pred nepriateľmi a absorbovali silu. Obhajovali ich aj po smrti.

 

Taliansky roh (tiež nazývaný Unicorn’s Horn alebo Leprechaun’s Staff). Tento S-zakrivený rohový amulet predstavený druidmi, ktorý zaviedli Druids, roh je spojený s veľkou šťasťou a šťastím. Používa sa tiež na odvrátenie „Maluky“ alebo zla oka.

Mačacie oko. Tento drahokam odstraňuje prekážky a prekážky z vášho života a odvráti zlé sily čiernej mágie, duchov a chráni pred Evil Eye.

Podkovy. Niektorí tvrdia, že podkovy smerujúce hore chránia pred čarodejstvom, smelou a zlou oko.

Oko Horusa

 

 

Oko Horus, alebo All-Seeing Eye, je starobylým symbolom. Kedysi to bolo spojené s okultizmom, ale používa sa v modernom čarodejníctve na poskytovanie múdrosti, prosperity, duchovnej ochrany a dobrého zdravia. Oko Horus môže tiež zvýšiť jasnovidecké schopnosti, ako aj chrániť proti zlodejom a Evil Eye.

 

Staroveké amulety na ochranu

 

Štvorlístok. Nosiť alebo nosiť štyri listy ďateliny pre šťastie. Predpokladá sa, že je jedným z najsilnejších prírodných amuletov. Posvätné pre Trojicu a používané Druidmi ako šarm proti zlu, sú povedané štyri listové ďateliny, ktoré pomáhajú nositeľovi získať jasnovidectvo.

Šalamúnova pečať alebo Davidova hviezda. Tento symbol sa datuje do bronzového veku. Predtým, ako sa stal významným symbolom judaizmu, šesťpodlažná hviezda bola používaná alchymizmami a údajne bola používaná druidskými kňazmi ako ochrana pred zlými duchmi.

Zafíry. Použite tieto drahokamy na podporu harmónie, pokoja a spokojnosti. Zafíry chránia nositeľa pred nešťastím, podvodmi, nepriateľmi, násilím, zlým okom a psychickými útokmi.

Snake. Nosiť chrastítko, aby zvýšilo múdrosť a sexuálnu silu. Snake amulety tiež chránia proti zlu zla.

Hamsa alebo Hand of Fatima

 

 

Hamsa alebo Hand of Fatima zobrazuje oko so stredom otvorenej ruky s piatimi prstami. Tento obrázok priťahuje veľa šťastia a pomáha brániť pred smolu. V moslimských kultúrach je ruka na počesť Fatimy, obľúbenej dcéry proroka Mohameda. Fatima bola jedna z troch žien, ktoré si zaslúžia vstup do neba. Palec reprezentuje samotného proroka, prvý prst predstavuje Fatimu, stredného prsta svojho manžela a ostatní symbolizujú svojich dvoch synov.

 

Talismany na ochranu

 

Pyramída. Noste alebo nesú amulet v tvare pyramídy, aby ste zlepšili pracovné návyky, zvýšili energiu, zlepšili psychické vedomie a získali veľa šťastia. Pyramidové kryštály vyrovnávajú emócie a prinesú múdrosť. Keď sú umiestnené pod posteľou, pyramídy chránia pred psychickými útokmi, zlými snami a zlými duchmi. Taktiež urýchľujú hojenie, liečia bolesti hlavy a nespavosť a pomáhajú rozrušiť nezdravé návyky.

Scorpion. Tieto odpudzujú všetky zlé a negatívne sily a chránia proti nepriateľom.

Unicorn. Tieto amulety sú starodávnym symbolom cudnosti a ochrany a používajú sa na podporu plodnosti a zvyšovania sexuálneho magnetizmu. Jednorožec je povedal, aby zmariť plán nepriateľa a udržať užívateľa bezpečný od zlých síl.

(Visited 1 245 times, 1 visits today)
Share