Beh v lete? Áno, ale opatrne

Po mesiacoch „operácie biquini“, závislých od športu a kontroly našej stravy, prichádza nárast teplôt a spolu s ním aj veľké výhovorky: „Som potenie, budem jesť zmrzlinu“, „Som na dovolenke, nie účet … „,“ slama odníma môj smäd … „a kráľovná všetkých výhovoriek,“ je to príliš horúce hrať šport alebo ísť na beh „. Chyba! V lete môžete cvičiť, stačí urobiť určité opatrenia.

Prax šport, ale s hlavou
Vykonávanie určitého typu cvičenia, keď sú teploty vysoké, môže viesť k zdravotným rizikám, ktoré môžeme odhaliť vďaka symptómom, ako sú kŕče, závraty, bolesti hlavy … To však neznamená, že by sme mali urobiť prestávku v našom živote. zdravý. V skutočnosti z Terránea vás chceme povzbudzovať, aby ste v týchto mesiacoch neopúšťali svoju športovú stránku a ponúkli vám určité odporúčania:

1. Vyberte si rozvrh dobre: ​​ak je beh alebo jazda na bicykli súčasťou vášho dňa na deň, je najlepšie to urobiť pred prácou, prvá vec ráno, alebo keď ide slnko, na poslednú chvíľu popoludní

2. Jedlo: hoci sa zdá, že v lete je zložitejšie odolávať excesom, je dôležité vykonávať vyváženú stravu, ktorá zahŕňa dobrý podiel ovocia a zeleniny, ryby 2-3 krát týždenne, sacharidy celozrnné výrobky, strukoviny, výrobky z odstredeného mlieka, vajcia, orechy …

Máte ťažkosti s plnením dennej „kvóty“ ovocia a zeleniny? Leto je vašim najlepším spojencom, pretože chcete viac ako kedykoľvek predtým konzumovať studené výrobky (ovocné smoothies, gazpachos, studené zeleninové polievky …). Preto tu nechávame dva recepty na smoothie pre šport pred:

– Hruška a kešu smoothie: banán, hruška, hŕstka kešu, lyžička vanilky, pohár zeleninového nápoja a malý med alebo stevia.

– Kiwi smoothie: jablko, dve kivi, pol citróna, vetva zeleru, hrsť kánonov, dve polievkové lyžice chia (predtým hydratované) a pohár a pol vody.

3. Nechajte sa vidieť v posilňovni. Áno, vieme, je to zločin, že keď je „dobrý“ čas a zdá sa, že chcete žiť na ulici, odporúčame vám, aby ste sa uzamkli v posilňovni. Je to však najlepšia alternatíva, keď sme časovo obmedzení a musíme využiť niekoľko voľných hodín, ktoré máme.

4. Hydratácia: nečakajte, až budete smädný piť vodu, musíte byť dobre hydratovaní. Preto nechodte von, aby ste si zahrali šport, bez toho, aby ste si so sebou vzali fľašu s vodou a prestali sa každých 20 minút piť. Okrem toho, ak cvičenie bude veľmi intenzívne alebo bude trvať dlhšie ako hodinu, použite izotonický nápoj.

5. Využite leto na cvičenie vodných športov: od najjednoduchších a najúspornejších (plávanie), až po iné menej bežné praktiky, ako je kanoistika, surfovanie na vodných bicykloch, surfovanie … Počuli ste o FlyBoarde? Je to jedna z najnovších foriem vodných športov. Je založený na upevnení nôh na dosku, ktorá je poháňaná prúdmi vody, aby ste „lietali“ nad morom. Môžete si predstaviť lepší plán pre túto dovolenku na pláži?

(Visited 37 times, 1 visits today)
Share