Bojujte s brušným tukom

Prečo je tuk v oblasti brucha tak nebezpečný?

Tento druh tuku totiž preniká do celého tela a „okupuje“ dôležité orgány. Pečeň ho premieňajú na cholesterol, ten sa dostáva do krvného obehu a hromadia sa pozdĺž tepien, ktoré môžu tvrdnúť, čo vedie k infarktu alebo mŕtvici. Tiež môže podporovať vznik cukrovky, zvyšovať hladinu glukózy a naopak znížiť objem svalovej hmoty.
Triky, ako na brušný tuk

Ak – Ak sa tohto tuku zbaviť, kombinuje cvičenie s vyváženou stravou. Spevnenie zaručí pravidelné posilňovanie.

Jedzte päť malých jedál denne, pretože menšie porcie, ktoré konzumujete častejšie, pomáhajú vaše telo i myseľ udržať od pocitu hladu. Do jedálnička zaraďte predovšetkým bielkoviny, ktoré telu dodajú energiu. Obsahujú je napríklad strukoviny, orechy, ryby či jogurty, preto by ste ich mali konzumovať každý deň. Zabúdať by ste nemali ani na ovocie a zeleninu, doprajte si ovocné či zeleninové šaláty alebo zeleninovej polievky.

Skvelým pomocníkom pri chudnutí je vláknina, vďaka nej trvá trávenie jedla dlhšie, čo má, okrem iného, ​​za následok stabilnejšie hladinu krvného cukru. Veľmi významnými zdrojmi vlákniny je zelenina, ovocie, strukoviny či pečivo z celozrnnej a tmavej múky.

Z jedálnička vyraďte bielu múku, teda pečivo z nej pripravovanej – rožky, žemle, koláče, obyčajný chlieb, svetlé bagety, cestoviny a knedle z bielej múky.

Ďalšia nutnosťou je vyradiť cukor. Prestaňte piť sladené malinovky a džúsy, vynechajte sušienky, zákusky, sladké koláče a čokoládu. Všetky tieto „maškrty“ nahraďte zeleninou s veľkým obsahom vlákniny.

Nezabúdajte na tekutiny, ideálne je čistá voda, nesladené minerálky, zelený alebo biely čaj alebo čaju bylinné.

Nevzdávajte sa svojho cieľa, pretože proces chudnutia môže výsledky priniesť až za dlhšie obdobie. Vaše telo zaznamenáva všetky činnosti, ktoré robíte, len mu zmeny trvajú niekedy trochu dlhšie.

Cvičte kardio cviky, ktoré donúti k činnosti vaše srdce – skáčte na trampolíne, tancujte či behajte.

Nenechajte sa nachytať na komerčné produkty na chudnutie, pretože jediný spôsob, ako znížiť brušný tuk, je pohyb a úprava jedálnička

(Visited 40 times, 1 visits today)
Share