Vitamíny pre vlasy

Túžite po krásnych vlasoch? Nie ste sama! Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy a ak aj vy chcete byť za kráľovnú, treba im venovať nielen kvalitnú kozmetiku, ale aj vyvážený jedálniček! Pred tým, než vyrazíte do lekárne, pamätajte, že najlepšie vitamíny na vlasy sa ukrývajú vo vašej kuchyni. Zabudnite na tabletky a získajte prírodné vitamíny z potravín, vaše vlasy je lepšie využijú a navyše si pochutíte!

listová zelenina

Za mesiac vlasy podrastiete v priemere asi o centimeter, a ak vám genetika v tejto oblasti nepriala, rastú ešte pomalšie. Chcete rast vlasov podporiť? Jedzte potraviny s vysokým obsahom železa a vápnika. Pridajte do svojho jedálnička listovú zeleninu! Podporte maximálne rast vlasov a vitamíny, ktoré sú napríklad v špenáte, vlasom dodávajte pravidelne.

Jablká a kivi

Z kokteilu vitamínov je veľmi dôležitý vitamín C. Niektoré vlasy môžu byť neposlušné, krepovatí vo vlhkom počasí a poletujú. Elektrizujú vaše vlasy zakaždým, keď je vyslobodíte z čiapky alebo keď pretiahnete cez hlavu sveter? Ovocný šalát z jabĺk a kiwi je pomôže skrotiť!

vajíčka

Shaza vašim vlasom objem a sú ovisnuté? Vajíčka sú plné biotínu, ktorý vlasy zahustí a zmierni ich vypadávaniu.

žužu

Želatína obsiahnutá napríklad v gumových medvedíkoch môže zachrániť vaše lámajúce sa vlasy.

voda

Ak vás trápia vysušené vlasy bez lesku, zamyslite sa nad pitným režimom!

olej

Máte vlasy bez lesku? Pridajte olej! Nehovoríme teraz o hranolčekoch alebo o inom vyprážanom jedle, ale o používanie kvalitných olejov. Keď si každý deň dáte lyžičku kokosového oleja, posilníte nielen vlasy, ale aj imunitu! Navyše skvele chutí!

Mastné jedlo = mastné vlasy

Obmedzte jedlo vyprážané na prepálenom oleji a klasické fastfood pokrmy. Nielen, že škodí vášmu telu, ale výrazne škodí aj vlasom. Mastenie vlasov, ale tiež treba lupiny môžu byť následkom práve zlého stravovania.

(Visited 94 times, 1 visits today)
Share