Je čas chudnúť

Zaujímalo by vás, prečo váš priateľ môže jesť čokoládu a nepriberie, a vy si dáte len troška sladkého a hneď vám to ide do bokov? Odpoveďou je váš metabolizmus.

Hoci genetika, vek, hmotnosť, strava či cvičenie hrá pri udržiavaní štíhlej línie veľkú úlohu, sú veci, ktoré tomu veľa napomáhajú.

Pohyb

Znie to dosť jednoducho, ale je to veľmi dôležité pre váš metabolizmus. Vysoko intenzívny intervalový tréning zvyšuje spaľovanie kalórii. Energia sa spaľuje ešte dlho po ukončení cvičenia. Ak niekto trávy čas v posilňovni pitím nápojov, pravdepodobne telo moc „nezohreje“. Vhodným cvičením je tiež jóga, ktorá znižuje stres a zároveň zvyšuje kondíciu a pružnosť ale tiež napomáha vášmu metabolizmu dostať sa do rovnováhy.

Pitný režim

Hydratácia robí vašu pleť vláčnou, orgány môžu pracovať efektívne a pri dobrom pitnom režime je metabolizmus v tip – top stave. Výskum ukázal, že je lepšie pitie studenej vody, vaše telo ohrieva vodu na dosiahnutie vyššej teploty – to znamená výdaj energie. Snažte sa preto vypiť osem až desať šálok chladnej alebo ľadovej vody počas dňa pre skvelý výsledok. Kofeín je tiež užitočný nástroj pre zrýchlenie metabolizmu. Zelený čaj tiež stimuluje metabolizmus prostredníctvom katechínov v ňom obsiahnutých. Zelený čaj oxiduje tuky, ale chráni aj telo pred chorobami.

Začnite žiť zdravo

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Raňajky dodávajú energiu telu, ktorého po spánku potrebuje. Počas dňa jedzte vyváženú stravu vrátane bielkovín, komplexných sacharidov, antioxidantov či vlákniny. Na raňajky sú veľmi obľúbené vajcia, špenát či avokádo s toastom.

Spánok

Veľmi dôležitým faktorom pre chudnutie je spánok. Zdravý spánok zaručí dobré fungovanie organizmu a tiež metabolizmu.

Najlepšie doplnky na úspešné chudnutie

Aby ste mohli váš tuk efektívne spaľovať je vhodné užívať kvalitné doplnky výživy a upraviť stravovacie návyky. Práve strava pritom nemusí byť po úprave vôbec zlá. Moderné doplnky výživy sú chutné a veľmi účinné. Internetový obchod sevenfit.sk je špecializovaný predajca doplnkov výživy a overených produktov, ktoré vám pomôžu efektívne a trvalo schudnúť.  Vyberte si zo širokej ponuky suplementov alebo si nechajte poradiť pri nákupe špecialistom na chudnutie.

Zo skúseností našich zákazníkov vám vieme odporučiť instantnú polievku na chudnutie Protein Gusto alebo proteínové palacinky, ktoré sa stávajú čoraz väčším hitom u ľudí, ktorých aktívny život baví, ale majú radi aj dobré jedlo.

(Visited 74 times, 1 visits today)
Share