Chyby, ktoré každý robí na keto diéte

Ako spoločnosť posadnutá najnovšími a najväčšími, nie je prekvapením, že sa vždy meníme, ako denne jedávame. Ketogénna strava je najnovšou stúpajúcou hviezdou, ale okrem trendov popovej kultúry, vznikajúca keto veda je celkom vzrušujúca: diéta ukázala, že zvyšuje zdravie mozgu, obnovuje energiu, stabilizuje hladinu krvného cukru, znižuje zápal a ďalšie.

Zatiaľ čo sa zdá, že všetci v súčasnosti „idú keto“, táto vysoko tučná, stredne proteínová a nízkokarbená strava nie je bez potenciálnych nástrah. Ako praktický lekár vidím z prvej ruky, ako sa môže táto prospešná strava rýchlo stať nezdravou s niekoľkými jednoduchými neúmyselnými chybami. Tu sú najčastejšie najčastejšie chyby, ktoré môžem zabrániť úspechu ľudí pri dosahovaní ich konečných cieľov v oblasti zdravia.
Chyba 1: Zaostrovanie na makroživiny nad kvalitou.

Existuje veľa potravín na trhu, ktoré sú technicky považované za „keto“, ale nie sú nevyhnutne zdravé. Je ľahké získať hyperfokus na udržanie vašich makronutrientov (nízke carb, vysoký obsah tuku) v rámci svojich denných limitov a prehliadnuť kvalitu potravín, ktoré ste dávať do vášho tela. To nám môže zanechať konzumáciu zápalových potravín, ako sú umelé sladidlá, ktoré ďalej pretrvávajú zdravotné problémy, ktoré sa pokúšame liečiť prostredníctvom ketogénnej stravy.
Riešenie? Použite celé zdroje potravín a čítajte etikety.

Tieto nezdravé zložky sú najčastejšie skryté v predbalených potravinách, takže čítajte etikety pre zložky, ktoré poznáte pred nákupom. Existuje aj veľa možností stravovania, ktoré môžete mať vždy na dosah ruky ako rýchle občerstvenie ako orechy, semená, olivy a konzervované morské ryby, ktoré ochromujú prírodu, čo eliminuje pokušenie chytiť niečo iné. Taktiež sťahovanie aplikácie na sledovanie potravín umožní rýchle a jednoduché sledovanie makroživín celých potravín bez označenia.
Článok pokračuje nižšie
Problém 2: Spotreba príliš veľa mliečnych výrobkov.

Mlieko je základom bežnej ketogénnej stravy. Toto však prehliada množstvo ľudí, ktorí majú zápalovú reakciu na mliečne výrobky. V skutočnosti, vedľa lepku, mliečne výrobky sú jedným z najbežnejších potravinových alergénov v našej spoločnosti a jedným z najzávažnejších potravín v našej modernej strave. Väčšina problémov s mliečnymi výrobkami sa v skutočnosti deje s tým, čo sme urobili s kravou, a nie s mliečnymi výrobkami.

Napríklad kazeín, bielkovina nachádzajúca sa v mliečnych výrobkoch, má dva podtypy: A1 a A2. A1 podtyp je to, čo je vo väčšine bežných mliečnych výrobkov, ktoré nájdeme v obchode s potravinami a je spúšťačom pre zažívacie problémy a zápaly v dôsledku rokov kríženia, ktoré spôsobujú mutácie génov kazeínu. A ak to nie je dosť zlé, väčšina kráv sa čerpá hormónmi a antibiotikami. Mlieko sa potom pasterizuje, homogenizuje a tuk sa odstráni a potom sa naplní syntetickými vitamínmi, aby sa nahradilo nedostatok živín. Neviem o tebe, ale pre mňa to znie všetko, ale nie chutné.
Riešenie? Pozrite sa na náhrady.

Vzhľadom na nárast mliečnych alergií je na trhu veľa lahodných alternatív mliečnych výrobkov. Olejové mlieko a orechové syry sú nielen skvelými zdrojmi tuku a bielkovín, ale nájdete množstvo rôznych možností – mozzarellu, smotanový syr, zoznam pokračuje – chuť rovnako chutná ako ich náprotivky. A ak ste milenka masla, tráva-kŕmené ghee je skvelá voľba, pretože odstráni kazeínový proteín, takže vás len s trávou kŕmené mliečny tuk.
Problém 3: Vyhnite sa jedlám z rastlín.

Jedným z najčastejších nedorozumení, ktoré vidím medzi ľuďmi na ketogénnej strave, je to, že je potrebné výrazne obmedziť alebo vyhnúť sa zelenine vďaka obsahu uhľohydrátov. Nanešťastie to ponecháva veľa ľudí, ktorí chýbajú potrebné phytonutrienty a prebiotické potraviny pre zdravé črevá. Štúdie ukázali, že diéty s vysokým obsahom tuku, ktoré nemajú vlákninu zo zeleniny, môžu skutočne zvýšiť zápal.

Navyše, keďže ketogénna strava môže viesť k strate elektrolytov v dôsledku prirodzenej straty zadržiavania tekutín, môže ľudia opustiť iné zdroje elektrolytov, pretože chýbajú na prírodných rastlinných zdrojoch horčíka, vápnika a draslíka. Problémom s zdrojmi elektrolytov je, že môžu obsahovať aj nepotrebné sladidlá a prísady.

(Visited 49 times, 1 visits today)
Share