čo je to feng shui

Čo je to Feng Shui

Feng Shui je staré čínske umenie a veda, ktoré sa používa viac ako 5 000 rokov na liečenie, vyváženie a obohacovanie života ľudí. Doslovný preklad Feng Shui znamená „vetrovú vodu“ a funguje na základe predpokladu, že naše životné prostredie môže pomôcť alebo brániť toku energie v našich životoch .. Vietor je dych zeme a voda je oživujúca krvná energia všetkého, čo existuje Našej planéte.Vietor aj voda majú obrovskú energiu, ktorá poháňa praktiky Feng Shui, aby naplnili váš život pozitívnymi energiami.

Feng Shui je založený na pochopení prírody, najmä na myšlienke, že krajina je nažive a naplnená Chi alebo energiou. Feng Shui nám pripomína, že všetko je spojené a že naše fyzické prostredie má významný vplyv na našu myseľ, telo a ducha. Teórie o yin a jang, ako aj vyváženie piatich prvkov – zem, drevo, oheň, kov a voda sú niektoré z veľmi základných princípov Feng Shui.

Samotná podstata Feng Shuiu je prostriedok na usporiadanie všetkých vecí, ktoré obklopujete každodenne – na vytvorenie optimálneho a harmonického toku vitálnej životnej energie – chi, rovnako ako tok vody a vetra.

Feng Shui poskytuje nástroje a usmernenia pre analýzu a úpravu toku energie do našich domovov a prostredníctvom nich. Využíva usporiadanie miestností a umiestňovanie nábytku tak, aby vytvorili hladkú cestu pre čchi toku cez váš dom. Farby a tvary spojené s piatimi prvkami sa používajú na vytvorenie pohybu, rovnováhy alebo ochrany. Obrázky a predmety, ako sú obrazy a fotografie, alebo iné príslušenstvo sú vybrané a umiestnené tak, aby posilnili a posilnili váš zámer.

Nasledujúc niekoľko jednoduchých princípov Feng Shui môžete výrazne zlepšiť pocit pohody. Môžete priniesť liečivú krásu a harmóniu do svojho života a vytvoriť prostredie, ktoré plne podporuje vás a vašich blízkych.

Jedným z najväčších prínosov Feng Shui je sebavedomie. Keď uplatňujete princípy Feng Shui vo svojom dome, získate skvelú príležitosť na zhodnotenie situácie vo vašom živote, na vyjadrenie svojich úmyslov alebo cieľov a na presun do činnosti. Intuícia, jednoduchosť a dobrá vôňa sú vždy v súlade s Feng Shui.

Personalizované dotazy (veci, ktoré sú pre vás mimoriadne zmysluplné) pridávajú silné afirmácie na vytvorenie vyváženého prostredia. Naším konečným cieľom je vyváženie vášho okolia, aby ste priniesli viac toho, čo chcete v živote. Mnohé úrovne štúdia, výberu, dizajnu, dekorácie a aplikácie sú spojené s týmto fascinujúcim komplexným umeleckým predmetom.

Pridajte sa k mne, keď s vami zdieľam výhody praktizovania Feng Shui vo svojom vlastnom dome. Ak ste čítali knihy Feng Shui a hľadali ste informácie na internete, bola by to skvelá príležitosť získať nejakú jasnosť na mnohých rôznych „školách“ Feng Shui, ktoré môžu byť mätúce a ťažko pochopiteľné. Moja metóda výučby Feng Shui je zo západnej perspektívy, ktorá je ľahko pochopiteľná a aplikovateľná.

Viac o Feng Shui

Feng „znamená“ vietor „a“ Shui „znamená vodu“ (výrazný fung-shway). V čínskej kultúre sa jemný vietor a čistá voda vždy spájali s dobrou úrodou a dobrým zdravím, a preto „dobré Feng Shui“ znamenalo dobré živobytie a bohatstvo. Feng Shui prírody, je založený na taoistickej vízii a porozumení najmä na myšlienke, že krajina je nažive a naplnená Chi alebo energiou. Starí Číňania verili, že energia krajiny môže buďto urobiť alebo zlomiť kráľovstvo.

Teórie o yin a jang, ako aj o piatich prvkoch Feng Shui sú niektoré zo základných aspektov analýzy Feng Shui, ktoré pochádzajú z taoizmu. Číňania verili, že ľudia pre lepšie alebo horšie sú ovplyvnené ich okolím. Na základe tohto presvedčenia by Číňania zabezpečili svoje prostredie, aby umožnili pozitívny tok energie, ktorý by im umožnil byť v súlade s vecami okolo nich.

Feng Shui sa zasadzuje za to, aby žil v harmónii so životným prostredím Zeme tak, aby existovala správna rovnováha medzi prírodnými silami. Významná časť praxe Feng Shui je založená na prerušení toho, ako sa tieto interakcie vo fyzickom prostredí. Číňania veria, že vyváženie týchto piatich prvkov možno kombinovať, aby sa vytvorila celá transformácia v živote človeka.

V praxi Feng Shui je hlavný referenčný symbol vášho prostredia určený pomocou mapy nazývanej Bagua. Ba znamená osem, zatiaľ čo gua znamená trigram, jednoducho znamená osem trigramov. Osem sekcií Bagua predstavuje jednu z ôsmich životných ašpirácií a každá sa pripisuje inému aspektu života.

Symbol Bagua odvodzuje svoj význam z ôsmich trigramov I Chingu, čím symbolicky prináša osem smerov kompasu. I Ching, alebo kniha zmien, ako je známa na západe, je hlavným zdrojom filozofie a symbolizmu pre Feng Shui. Stred Bagua obsahuje čínsky symbol yin-jang, ktorý predstavuje jednotu a sústavnú zmenu. Jedným z najčastejších spôsobov použitia Bagua je zdokonaľovanie Feng Shui vo vašom priestore identifikáciou symbolov a smerov životných očakávaní vášho prostredia.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Share