Detské poschodové postele

Poschodové postele, niekedy aj palandy sú skvelou voľbou pre tých, čo žijú v menších priestoroch. Poschodová posteľ nemusí byť určená len súrodencom – v menších priestoroch môže poschodová posteľ slúžiť aj na hru detí.

Poschodová posteľ je ideálnou voľbou aj pre tých, čo plánujú viac detí. Poschodovú posteľ tak môžu kúpiť už pri narodení prvého dieťaťa. Ak by kúpili na začiatku len klasickú jedno posteľ, neskôr budú musieť tak či tak investovať do poschodovej postele.

Pri výbere detskej postele myslite tiež na výšku bočníc, ktorá by mala byť dostatočná, aby sa predišlo úrazu.

Rovnako ako aj pri iných druhoch nábytku do detskej izby sa vyhnite ostrým hranám, ktoré by sa v detskej izbe nemali vôbec vyskytovať.

Detskú poschodovú posteľ umiestnite vždy do rohu. Získate tak dve strany steny, ktoré ochránia deti pred pádom. Posteľ by nemala byť umiestnená pri okne. Už pred kúpou sa uistite, že rebrík je dostatočne bezpečný a pevne pripevnený. Správne pripevnenie rebríka pravidelne kontrolujte. Malé deti do 6 rokov by nemal spať na hornej časti postele. Pri umiestnení postele vždy dbajte na to, aby bola posteľ dostatočne osvetlená – deti si radi čítajú a pozerajú detské magazíny. Dieťa, ktoré trpí „námesačnosťou“ by nemalo spať na hornej posteli.

Poschodová posteľ tiež potrebuje kvalitný matrac. Nezabudnite pri výbere detskej postele myslieť aj na kúpu kvalitného matraca, ktorý bude mať správnu veľkosť a umiestnenie.

Detskú poschodovú posteľ vyberajte v špecializovaných obchodoch. Okrem samotnej postele, si môžete vybrať správny matrac a množstvo doplnkov do detskej izby.

 

(Visited 281 times, 1 visits today)
Share