Dobrý vzťah

Spojenie s niekým romanticky, emocionálne a fyzicky môže byť naozaj úžasné. Ale je tu veľa práce, ktorá vedie k budovaniu dobrých vzťahov.
Aké sú niektoré tipy na to, že máte skvelý vzťah?

Žiadny vzťah nie je dokonalý po celú dobu. Ale v zdravom vzťahu sa obaja ľudia cítia dobre vo vzťahu väčšinu času. Skvelý vzťah má viac než atraktívnosť – to vyžaduje prácu a obaja z vás musia byť ochotní vynaložiť úsilie. Tu je niekoľko tipov pre budovanie zdravého vzťahu:

Miluj seba. Byť spokojný s tým, kto ste, znamená, že budete šťastnejším partnerom.

Komunikovať. Porozprávajte sa so svojím partnerom o vašich pocitoch. Opýtajte sa na otázky a počúvajte ich odpovede. Ak ste naštvaný, povedzte to – nechajte svojho partnera, aby sa pokúsil zistiť, čo sa deje. Rozprávanie problému vytvára dôveru a posilňuje váš vzťah. A nie je to všetko o tom, ako zaobchádzať s vašimi problémami – nezabudnite im dať vedieť, keď niečo, čo robia, vás robí šťastným.

Buď úprimný. Buďte navzájom pravdiví o tom, čo robíte, myslíte a cítite. Úprimnosť vytvára dôveru. Niektoré veci poškodzujú vzťah viac ako lži.

Dajte si navzájom priestor. Pár času je skvelý, ale výdavky na VŠETKO svoj čas nie je. Je zdravé mať svojich priateľov a záujmy mimo vzťah.

Súhlasiť s nesúhlasom. Nebudete vždy vidieť pohľad na oko a to je v poriadku. Dôležité je vzájomné rešpektovanie názorov a myšlienok.

Odpustite a požiadajte o odpustenie. Všetci robia chyby. Buďte ochotní sa ospravedlniť za svoje – a akceptujte svojmu partnerovi ospravedlnenie.

Podporujte sa navzájom. Keď váš partner robí niečo skvelé, povedzte im to! Váš partner by mal urobiť to isté pre vás.

Rozprávajte sa o sexe … otvorene a úprimne. Povedať svojmu partnerovi, čo sa cíti dobre a čo sa vám páči a nepáči vám pomôže mať lepší sex. Nikdy nenechajte svojho partnera nútiť, aby robil niečo, čo nechce robiť, alebo nechajte svojho partnera pod tlakom – súhlas je nevyhnutný.

Postarajte sa o svoje sexuálne zdravie. Porozprávajte sa so svojím partnerom o tom, ako sa budete chrániť navzájom proti STD a neúmyselnému tehotenstvu. Vyskúšajte bezpečnejší sex a získajte testy na pohlavne prenosné choroby.

Ako zistím, či je môj vzťah zdravý?

Je dobré, aby ste sa čas od času prihlásili, aby ste zistili, ako máte pocit vášho vzťahu. Otázky uvedené nižšie sa zameriavajú na romantické a sexuálne vzťahy, ale môžu sa vzťahovať aj na iné druhy vzťahov. Po tom, čo ste si položili tieto otázky, môže byť užitočné znova ich odpovedať z pohľadu vášho partnera.

Spája váš partner a rešpektuje vaše nápady?

Poskytuje váš partner priestor na trávenie času so svojimi priateľmi a rodinou?

Máte radi, že spolu trávite čas?

Cítite sa príjemne, keď hovoríte svojmu partnerovi, keď vás niečo obťažuje?

Cítite sa pohodlne zdieľať svoje myšlienky a pocity?

Môžete povedať svojmu partnerovi, čo sa vám páči sexuálne?

Spája váš partner úsilie s priateľmi a rodinou?

Je váš partner hrdý na vaše úspechy a úspechy?

Spája váš partner vaše rozdiely?

Môžete sa porozprávať so svojím partnerom o kontrole antikoncepcie a / alebo bezpečnejšom sexe?

Vzťahy môžu byť komplikované, ale ak ste odpovedali „áno“ na všetky tieto otázky, je tu dobrá šanca, že máte zdravý vzťah. Ak ste odpovedali „nie“ na dve alebo viac otázok, môžete byť v nezdravom vzťahu.
Ako môžem zlepšiť svoj vzťah?

Udržanie vášho vzťahu v skvelej forme určite preberá prácu. Porozprávajte sa s partnerom o veciach, o ktorých si myslíte, že by mohli byť lepšie. Buďte jasní, čo vás obťažuje, a buďte úctiví. Dobrá komunikácia je veľkou súčasťou riešenia problémov. Ak máte problémy s vlastnou činnosťou, môžete zvážiť pomoc niekoho, kto je mimo vášho vzťahu. Niekedy hovoriť s poradcom alebo terapeutom môže pomôcť párom pracovať prostredníctvom problémov a zlepšiť ich vzťahy.

(Visited 53 times, 1 visits today)
Share