Farebné drevovláknité dosky ForesColor s nekonečnými možnosťami využitia

Farby sú rovnomerne rozložené po celej ploche dosky. Doska alebo finálny panel má zaujímavé vlastnosti, medzi nimi aj pevnosť, trvanlivosť a udržateľný vzhľad. Z toho dôvodu sa využíva namiesto laminátu a lakovaných povrchov i v náročných prostrediach. ForesCOLOR nie je vyslovene len drevovláknitá doska. Vďaka špeciálnej výrobe a úprave sa z nej stáva niečo medzi drevovláknitou doskou a pevným povrchom.

Čo ste ešte nevedeli o doskách ForesColor?

Každá doska je vyrobená z výberu najlepších surovín, ktoré zahŕňajú drevo, pigmenty a lepidlá. Čo sa týka dreva, ForesColor používa výlučne len kvalitné borovicové drevo. Syntetická živica, ktorá slúži ako lepidlo, je vyvinutá v úzkej spolupráci so samotným výrobcom živice. Má nízke percento piesku a kovu, je s vysokým obsahu melamínu, „rezného maziva“vďaka ktorému sa dosky ľahko režú a brúsia.

Výroba je naozaj netradičná, pretože zahŕňa aj spracovanie materiálu ako sú vetvy, kôra a ďalšie zvyšky z drevených závodov. Tento spôsob prispieva k šetrnejšiemu hospodáreniu s lesmi.

Mimoriadne vlastnosti a výhody

Dosky ForesColor sú vyrábané ekologickejším spôsobom. Mimoriadne významná vlastnosť dosiek je nulový obsah formaldehydu, ktorý svojou toxicitou a prchavosťou, škodí zdraviu človeka. Dosky si svoju farbu zachovávajú dlhoročným používaním aj napriek okolitým vplyvom (voda, svetlo, mydlo pri sprchovaní a umývaní, saponát a pod.). Medzi ďalšie významné vlastnosti dosiek patrí:

 • žiadny formaldehyd = ForesCOLOR získal certifikát E0, nepoužíva ani farby s obsahom formaldehydu.
 • jednoduché frézovanie = hrana je vďaka povrchovému 3D frézovaniu čistá a hladká,
 • jedinečné lakovanie = lesklý náter alebo polomatný náter dodá farbám vyššiu intenzitu,
 • osobitý vzhľad = matná alebo lesklá doska, ktorá s možnou textúrou na povrchu vzbudzuje zaujímavý prírodný dojem,
 • jednoduchá montáž = okamžité namontovanie bez ďalších úprav,
 • rýchla rekonštrukcia = pri poškriabaní sa jednoducho opraví jemným brúsením a prelakovaním,
 • ekonomickosť = profil s vysokou hustotou nevyžaduje takmer žiadne alebo len minimálne brúsenie, a tým pádom aj nižšie náklady,
 • ekologickosť = na výrobu sa využíva približne 50-60% materiálu z recyklovateľných surovín od výrobcov paliet,
 • FORESCO FR = skratka FR je odvodená z anglického „flame retardant“ a znamená, že ide o produkt, ktorý v prípade požiaru nehorí, resp. spomaľuje horenie,
 • rozmanitá využiteľnosť = keďže dosky vykazujú vysokú pevnosť a odolnosť proti UV žiareniu a vlhkosti, využívajú sa v architektúre, v interiérovom stavebníctve (kuchyne, kúpeľne), ale aj v exteriérovom stavebníctve (altánky, prístrešky, okolie bazénov …)
 • bohatá ponuka dosiek skladom

Prečo práve ForesCOLOR?

ForesCOLOR je spojenie dvoch slov Foresco + Color, ktoré v sebe ukrývajú šetrný ekologický spôsob výroby v spojitosti s farebným prevedením. Dôkazom toto, že sa ForesCOLOR usiluje chrániť prírodu a jej zdroje, je spĺňanie najvyšších environmentálnych štandardov a noriem. Je držiteľom certifikátu „California Air Resources Board“ s nízkymi emisiami, s akreditovanou kvalitou podľa normy ISO 9001.

(Visited 48 times, 1 visits today)
Share