História vývoja prenosu veľkých súborov

V súčasnosti je výmena informácií dôležitou súčasťou života spoločnosti. Vďaka nástupu internetu trvá prenos dôležitej správy do inej časti planéty sekundu. Ak však potrebujete poslať priateľom alebo kolegom veľké mediálne súbory, kresby alebo napríklad správu preplnenú zložitou grafikou?

Teraz existuje veľa služieb a úložísk na ukladanie a zdieľanie veľkých súborov. Ale nebolo to tak vždy. Ešte pred objavením sa služieb prenosu súborov boli dokumenty vytlačené a odoslané bežnou poštou. Neskôr bol tento proces uľahčený prenosom dát cez FTP protokol.

V roku 1965 začal fungovať prvý prototyp pošty a v roku 1969 vznikla sieť ARPANET, ktorá sa stala prototypom moderného internetu. V roku 1983 táto sieť ako prvá na svete vytvorila trasy prenosu dát.

Na prelome 70. a 80. rokov sa začali vo veľkom rozširovať lokálne siete. Špecialisti v priemyselnej a vedeckej sfére sa presvedčili o výhodách prenosu elektronickej pošty a dát po sieti a začali masívne vytvárať lokálne siete.

Dnes máme mnoho spôsobov zdieľania súborov, ku ktorým pribudli messengeri, sociálne siete atď. S rozvojom technológií však vznikla potreba pohodlnej a rýchlej výmeny veľkých súborov s veľkosťou niekoľkých gigabajtov. Ide o objemné video a audio súbory, fotografie v HD kvalite atď.

Na tento účel momentálne existujú bezplatné programy a služby: DropMeFiles, cloudové úložisko Dropbox, OneDrive, Disk Google, Filemail a mnohé ďalšie. Môžete použiť akúkoľvek službu, pretože princíp ich fungovania je rovnaký: stiahne sa súbor, vytvorí sa odkaz, ktorý sa prenesie adresátovi na uloženie alebo stiahnutie. To znamená, že pomocou služieb si môžete vymieňať veľké súbory z počítača alebo mobilného zariadenia. Všetko, čo potrebujete, je prehliadač a internet.

Jednou z týchto služieb je Filemail, s ktorou môžete bezplatne zdieľať informácie až do 5 GB a po predplatení si budete môcť vymieňať súbory ľubovoľnej veľkosti. Služba Filemail zaručuje bezpečný a rýchly prenos dát a prenosový protokol založený na technológii UDP poskytne 200-krát rýchlejší prenos ako FTP alebo HTTP. Okrem toho máte možnosť prispôsobiť si branding, automatické sťahovanie na pozadí a oveľa viac.

Je teda čas prejsť na moderné spôsoby zdieľania veľkých súborov. Používajte inovatívne a externé cloudové servery. Ušetrite čas a peniaze a používajte skutočne funkčné aplikácie!

(Visited 4 times, 1 visits today)
Share