Feng shui, ktoré priťahujú dobré vibrácie a prosperitu 

Rastliny nielenže symbolizujú spôsob života, ale dodávajú aj estetickú hodnotu domácej výzdobe a zvyšujú auru tohto priestoru. Zatiaľ čo niektoré z nich sa používajú na čisto dekoratívne účely, iné sa používajú ako rastliny feng shui podľa starej tradičnej čínskej praxe. Čínske slovo „feng“ znamená vietor a „shui“ znamená vodu a tieto rastliny znamenajú rast a láskavosť, ktorá priťahuje kvalitu starostlivosti s trpezlivosťou a súcitom v rodičovi rastliny. A aby som bol konkrétny, existujú niektoré rastliny, ktoré sú v skutočnosti rastlinami na peniaze feng shui, čo znamená, že priťahujú bohatstvo spolu s pozitivitou, prosperitou, pokojom, šťastím a rovnováhou vo vzťahoch.

Okrem toho, tropické lístie v dome tiež symbolizuje spolužitie a pomáha pri ochrane životného prostredia všetkými možnými spôsobmi v modernej civilizácii, kde sa svet mení na betónovú džungľu. Či už sme vnútri alebo vonku, vzduch, ktorý dýchame, predstavuje trvalú hrozbu pre naše zdravie. Podľa štúdií tieto rastliny fungujú aj ako čističky vzduchu a čistia vzduch.

Rastliny Feng shui poskytujú lepšie výsledky, keď sú umiestnené v určitom smere, ktorým je juhovýchodný roh vášho domu. Juhovýchodný smer totiž podľa odborníkov patrí planéte Venuša, čo prináša luxus a rovnováhu vo vzťahoch.

Tieto rastliny by tiež nikdy nemali byť vystavené upchávaniu vodou, pretože vtedy majú tendenciu zomrieť. Mali by byť vždy uchovávané v dobre odvodnených kvetináčoch a na nepriamom slnku, aby dýchali a rástli.

Rastlina na peniaze feng shui je určite doplnkom, ktorý by ste si mali urobiť do svojho domu, aby ste zabezpečili prílev pozitívnej energie a bohatstva, ktoré tieto mini stvorenia ponúkajú. Na trhu sú k dispozícii rôzne typy a môžete si vybrať, či si kúpite ten, ktorý vyhovuje vašim kritériám.

Závod na mince

Botanický názov tejto izbovej rastliny feng shui, známy aj ako čínska rastlina na peniaze, je Pilea peperomioides a je to  nenáročná rastilina s listami pripomínajúcimi mince. Mincovník podľa feng shui priťahuje pozitivitu a bohatstvo pre toho, kto ju pestuje. Táto rastlina rastie v jarnom období na nepriamom slnku a možno ju ľahko rozmnožovať pomocou stonkového odrezku. Má miernu potrebu vody, ale ak je príliš slnečné, vyžaduje viac vody.

(

Závod na švajčiarsky syr

Rastlina monstera, ako ju všetci bežne poznáme, má listy, ktoré vyzerajú ako švajčiarsky syr. Botanický názov tejto tropickej trvácej rastliny je Monstera adansonii . Je známe, že odvracia negatívnu energiu a priťahuje pozitívnu energiu v dome.

Je to mierne udržiavacia rastlina, ktorá vyžaduje neustále vlhkosť. A keď sa pestuje ako izbová rastlina, vyžaduje si stredovú oporu vo forme palice, ktorá jej pomôže správne šplhať.

Táto rastlina priateľská k feng shui je medzi dizajnérmi interiérov veľmi populárna pre zvýšenie estetiky dizajnu domov.

Pothos

Epipremnum aureum alebo zlatý pothos sú mnohých typov vrátane mramorového princa, neónu a mramorovej kráľovnej. Okrem toho, že je to najjednoduchšia rastlina na pestovanie a bežne známa ako „rastlina na peniaze“, táto popínavá rastlina rastie počas všetkých ročných období. Ide o izbovú rastlinu čistiacu vzduch, nenáročnú na údržbu, ktorá uprednostňuje mierne nepriame slnečné svetlo a mierne zalievanie.

Podľa feng shui priťahuje bohatstvo a hojnosť, pohlcuje škodlivé žiarenie a znižuje stres. Túto rastlinu môžete ľahko rozmnožiť pomocou odrezkov stoniek, aby ste mali doma svieže zelené lístie, ktoré je šetrné k rozpočtu.

Jade Plant

Šťavna rastlina znám ako ko „strom peňazí“ a verí sa, že má šťastie, čo podľa feng shui požehnáva majiteľa dlhým životom. Tiež sa verí, že stabilný rast jadeitovej rastliny zvyšuje bohatstvo a prosperitu v dome.

Botanický názov tejto trvalky je Crassula ovata a na pestovanie vyžaduje dobré množstvo priameho slnečného žiarenia a vlhkú pôdu. Rozmnožuje sa jednoducho a na rozmnožovanie môžete použiť stonkový alebo listový odrezok z materskej rastliny. Rastlina nefrit je tiež populárna ako domáca dekorácia vďaka svojmu očarujúcemu vzhľadu.

Saténový Pothos

Satin pothos je izbová trvalka, botanicky známa ako Scindapsus pictus . Je to nenáročná rastlina s listami v tvare srdca so striebornými škvrnami. Tento vždyzelený tropický strom vyžaduje na rast jasné nepriame slnečné svetlo.

Buďte opatrní pri ich zalievaní, pretože nadmerné zalievanie môže viesť k žltým listom. Tie si ľahko rozmnožíte stonkovým odrezkom z materskej rastliny počas jarnej a letnej sezóny.

Šťastný bambus

Dracaena sanderiana , bežne známa ako šťastný bambus, sa považuje za látku, ktorá prináša harmóniu do vzťahu, keď je umiestnená v rohu Kun (roh vzťahu) domu. Juhozápadný roh vášho domu je známy ako vzťahový kútik alebo kút Kun , ktorý predstavuje oblasť lásky, vzťahu a manželstva v živote.

Tento trvalý ker sa môže pestovať vo vode alebo v pôde, pričom je udržiavaný na jasnom nepriamom slnečnom svetle.

Pri polievaní šťastného bambusu by ste mali vždy používať filtrovanú vodu alebo destilovanú vodu, pretože je citlivý na chlór a tvrdú vodu z vodovodu. Šťastný bambus môžete jednoducho rozmnožiť pomocou stonkových odrezkov z materskej rastliny.

Počet stoniek predstavuje rôzne veci podľa feng shui a je známe, že šesť stoniek prináša šťastie a bohatstvo.

Strieborný dolár Vine

Vedecky známa ako Xeroscyos danguyi , táto feng shui peniazová rastlina je listová rastlina v tvare mince, ktorá je nenáročná na údržbu a priťahuje blahobyt a prosperitu. Je tiež odolná voči suchu a môže sa pestovať na priamom aj nepriamom slnku.

Sú to horolezci, ktorí sa kaskádovito rútia smerom k zemi, ak im neposkytujú dobrú oporu pri lezení. Vyžadujú veľmi menšiu zálievku a dajú sa ľahko rozmnožovať pomocou stonkového odrezku.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Share