Jesenné tipy pre zdravie

Jeseň je v plnom prúde a nastalo obdobie dní s najkratším denným svitom. Aj to málo zo slniečka sa nám schovalo za husté mraky a inverzii.

Ako staré príslovie hovorí – kam nemôže slnko, tam príde lekár. Poradíme vám, na čo si dávať pozor, aby ste zvládli jeseň v zdraví.
OHEŇ

Pre Barana, Leva a Strelca – dýchacie cesty a dutiny

Uvarte si hrniec čaju, nakúpte cesnak a vitamíny a zabaľte sa do hrejivé, mäkkučké šály. Jedine tak tohtoročnú jeseň prečkáte v zdraví. To, čo vás najviac ohrozuje, sú choroby dýchacej sústavy. Vyhnite sa činnostiam, u ktorých môžete prechladnúť a spite vo vyvetranej miestnosti, s teplotou do dvadsať stupňov a s mokrým uterákom na kúrenie. Nádcha, kašeľ a prechladnutie by vás inak mohli sprevádzať po celej jesenné obdobie.
KRAJINA

Pre Býka, Panny a Kozorožca – žalúdok a trávenie

Máme od prírody dané, že sa tak, ako ostatné tvory, snažíme pripraviť na obdobie zimy a hladovania. Lenže už nežijeme v jaskyni, a problém s ulovením, alebo nájdením stravy, už tiež dávno pominul. Nepodliehajte chutiam na tučné a nezdravé potraviny. Ak by nutkanie zjesť niečo, nie príliš vhodného, ​​bolo už natoľko silné, že by ste ho len ťažko zvládali, vyhovie svojmu telu, pretože to z nejakého dôvodu naozaj potrebuje, ale všetko s mierou a snažte sa vymyslieť nejakú menej tučnú, sladkú alebo korenistú variantu. V tomto prípade naozaj dbajte na to, aby sa „vlk najedol a koza zostala celá“. Váš žalúdok, a celkovo trávenie, vám za to poďakuje.
VZDUCH

Pre Blíženca, Váhy a Vodnára – močové cesty a pohlavné orgány

Už vaši rodičia vám zrejme hovorili, že máte holá chrbát a budete chorí. Dnes už určite viete, koľko pravdy v ich napomínanie bolo. Tento rok si na to dajte obzvlášť veľký pozor, pretože znamení pod ochranou vzduchu, budú mať k ochoreniam močových ciest najbližšie. Rada je prostá – udržujte svoje telo v teple, obzvlášť potom jeho dolnú polovicu. Veľa pite a snažte sa zaradiť do vášho pitného režimu aj bylinkové čaje – najlepšie urologické zmesi, ktoré sú pre prevenciu ochorení močových ciest najvhodnejšie.
VODA

Pre Raka, Škorpióna a Ryby – svaly, kĺby, úpony

Nezáleží na tom, či ste aktívny športovci a denne prebehnite hravo niekoľko kilometrov, alebo ste časovo vyťažení a váš pohyb sa obmedzuje na cestu do práce, z práce a behanie okolo domácnosti. Riziko ochorenia svalov a kĺbov je pre všetkých zrodenca vody rovnaké. Dbajte viac na prevenciu a strečing, ktorý vám pomôže vyhnúť sa bolestivým kŕčom. Buďte tiež opatrnejší na úrazy. V tomto období by sa vám zlomeniny hojili veľmi zdĺhavo a ťažko.

(Visited 52 times, 1 visits today)
Share