Každý mesiac má svoj vlastný kameň

Všetci máme kameň a väčšina z nás pozná náš už od veľmi mladého veku. Každý mesiac má svoj vlastný kameň a mesiac, v ktorom ste sa narodili, určuje váš kameň. Čo však robí toto zaujímavé, je to, že každý kameň znamená niečo zvláštne. Takže je toho oveľa viac, ako ste si pravdepodobne mysleli.

Birthstones sú drahokamy spojené s každý mesiac v roku a každý z nich má svoj osobitný význam. Keď sa niekoho spýtate, aký je jeho kameň, zvyčajne to vedia. Je veľmi bežné vidieť ľudí, ktorí nosia šperky, ktoré obsahujú ich kameň. Vidíte ich v prsteňoch, náramkoch, náušniciach a náhrdelníkoch. Okrem šperkov uvidíte farby spojené so samotnými drahokammi aj v iných druhoch osobných darčekov.

 

histórie

Legenda hovorí, že kameň narodenia má špeciálne terapeutické schopnosti. Podľa mýtu, ak nosíte drahokam v určenom mesiaci, liečivé schopnosti drahokamu sa zvýšia. Ak si chcete užiť plný účinok, musíte vlastniť všetkých dvanásť rodných kameňov a každý deň v mesiaci musíte nosiť drahokam spojený s týmto mesiacom.

Všeobecne sa verí, že tradícia nosenia kameňov pochádza z náboženského ceremoniálneho odevu zvaného Breastplate of Aaron. V tomto odeve sa nachádza dvanásť rôznych drahých kameňov, ktoré predstavujú dvanásť izraelských kmeňov, ktoré boli prvýkrát opísané v knihe Exodus.

Ale história nám hovorí, že pôrodné kamene by sa mohli vrátiť oveľa ďalej. Môžu pochádzať z dvanástich mesiacov v roku a dvanástich znamení zverokruhu. Legendárne sily kameňov pravdepodobne začali už dávno kmeňovým starším alebo šamanom, ktorý žiadal božstvá o požehnanie pri narodení dieťaťa.

Od pradávna boli kamenné kamene súčasťou našej spoločenskej štruktúry. Mnohí veria, že symbolizujú dobré zdravie a bohatstvo.

Nižšie je uvedený zoznam 12 mesiacov v roku s priradeným kameňom (-ami):

 

Január: granát

Rodným kameňom januára je granát. Väčšina ľudí považuje granáty za tmavo červenú, ale v skutočnosti sú v rôznych farbách. Tmavo červená je jeho najobľúbenejšia farba a odtiaľ pochádza názov kameňa. Slovo „granatum“ v latinčine znamená „semeno“ a keďže červené granáty pripomínajú semená granátového jablka, klenot bol pomenovaný granát.

Február: Ametyst

Ľudia narodení vo februári majú ametyst ako svoj kameň. Z historického hľadiska bol kameň symbolom kráľovskej hodnosti kvôli jeho fialovej farbe. Ametysty sa však nachádzajú v mnohých rôznych farbách a v mnohých častiach sveta. V skutočnosti tento kremenný kameň symbolizuje rôzne veci pre rôzne kultúry a vracia sa k starovekým Rimanom a Grékom do moderného Ruska. Ale ak máte februárové narodeniny, kto vás môže obviňovať z toho, že máte pri sebe svoj kameň?

 

Marec: Akvamarín

Marcovým kameňom je akvamarín. Názov je odvodený od slova „aqua“, pretože tento krásny modrý klenot má zásluhu na ochrane námorníkov na mori. Akvamaríny pochádzajú z berylického minerálu, ktorý je pomerne odolný so stupnicou tvrdosti Mohs 7,5. Akvamaríny vyzerajú ohromujúco v každom type šperku.

 

Apríl: Diamond

Tí, ktorí sa narodili v apríli, sú neuveriteľne požehnaní, aby mali ako svoj kameň diamant, pretože je skutočne jedným z najkrajších skvostov. Diamanty sú spájané s zásnubnými prsteňmi, pretože to je to, čo veľa žien očakáva, keď sa zasnúbia. Sú tiež také tvrdí, že sú takmer nezničiteľní, a preto veta „diamanty sú navždy,“ odkaz na manželstvo.

 

Máj: Emerald

Mayský kameň je smaragd, čo znamená inteligenciu, rast a mládež. Smaragdy sú sýtej zelenej farby a názov pochádza z „smargados“, gréckeho slova pre zelený kameň. Tieto nádherné drahokamy je možné vidieť v niektorých z najkrajších šperkov, dokonca aj v kráľovských korunách. Smaragdy sú cennejšie ako mnoho iných kameňov, nielen kvôli svojej kráse, ale sú tiež dosť zriedkavé. Smaragdy sú známe tým, že prinášajú radosť, čo je pekné vedieť, či je to váš kameň.

 

Jún: Alexandrite a Pearl

Ľudia narodení v júni sú obdarení dvoma kameňmi, alexandritom a perlou, ktoré sú neuveriteľne jedinečné. To, čo robí alexandrit jedinečným, je jeho vzácnosť a zmena farby. Za denného svetla je zelená, ale v umelom svetle je červenkasto-fialová. Perly sú tiež veľmi zriedkavé a jedinečné, pretože sú jediným klenotom, ktorý v prírode vytvorila živá bytosť.

 

Júl: Ruby

Ruby je kameň mesiaca júl. Zo všetkých červeno sfarbených drahokamov sú rubíny po diamantoch najslávnejším a druhým najťažším prírodným drahokamom. Rubíny pochádzajú z minerálov korundu a ich trvanlivosť ich robí vhodnými na každodenné nosenie. A nie je na škodu, že hlboká žiarivá červená farba sa hodí s akýmkoľvek oblečením.

 

August: Peridot

Peridot, ktorý je rodným kameňom tých, ktorí sa narodili v auguste, sa v minulosti považoval za osobu, ktorá má osobitné schopnosti liečiť a odstraňovať nočné mory. Peridot je formovaný hlboko vo vnútri zeme a najbežnejšie je privádzaný na povrch vulkanickými erupciami. Tento klenot uvidíte najčastejšie v limetkovo zelenej farbe, ktorá sa nosí ako korálky v náramkoch a náhrdelníky.

 

September: Zafír

Septembrový kameň je zafír, ktorý podľa povesti chráni romantických milencov pred škodami v priebehu storočí. Zafíry sa nachádzajú v rôznych farbách, ale najlepšie sa používajú v modrofialovej farbe. Rovnako ako rubín, aj toto je ďalší skvost z minerálu korundu, ktorý ho robí rovnako ťažkým. Zafíry robia perfektný darček na septemberové narodeniny.

October: Opal & Tourmaline

October is another month with multiple birthstones, opal and tourmaline. Both are extremely beautiful, although untraditional. Tourmalines are most often seen in pink, but they come in many more colors. In fact, some are tri-colored with 3 different colors in one stone.

 

November: Citrine & Topaz

Citrine and topaz stones look very much alike and are often confused for the other. These are both November birthstones. Topaz has undertones of orangish-pink and has long been considered one of the most beautiful gemstones. Citrine is known for its healing powers due to the energy and warmth of its orange color.

 

December: Blue Zircon, Turquoise, & Tanzanite

December is the only month with 3 birthstones: tanzanite, blue zircon and turquoise. These gemstones are known for their various shades of blue. Each has its own unique characteristics and form, allowing them all to make a fashion statement wherever they’re worn anywhere in the world.

(Visited 56 times, 1 visits today)
Share