Kokosové mlieko

Kokosové mlieko a zdravie

Okrem toho, že robí naše jedlo krémovejšia a chutnejšie, kokosové mlieko je zdravým doplnkom rôznych potravinárskych prípravkov. Kokosové mlieko sa vyrába zo zrelého kokosu špeciálnym druhom odšťavovania.
Mliečne biela tekutina je potom lahodná zložka do dezertov i omáčok. Okrem chutného pokrmu, kokosové mlieko je zdravým doplnkom s mimoriadne pozitívnymi výhodami pre náš organizmus. Ako na náš organizmus pôsobí? Prejdite si 10 nasledujúcich bodov.
1. Pomáha telu udržovať si správnu hladinu cukru v krvi

Zlá tolerancie glukózy môže znamenať nedostatok mangánu v tele. Kokosové mlieko je vynikajúcim zdrojom tohto základného minerálu. Orechy, strukoviny a celozrnné obilniny sú jedny z najvyšších zdrojov mangánu.
2. Udržuje krvné cievy a kožu elastickú a pružnú

Minerálne meď je kriticky dôležitá pre mnoho telesných funkcií. Spoločne s vitamínom C, pomáha udržiavať cievy a kožu elastickú a pružnú. Kokosové mlieko obsahuje a 50% medi.
3. Buduje silné kosti

Spolu s vápnikom je kokosové mlieko bohaté na fosfor. Obe živiny pomáhajú najmä pri prevencii úbytku kostného tkaniva, pretože dodávajú telu fosfáty, ktoré sú hlavným prvkom štruktúry kostí.
4. Pomáha predchádzať anémii

Nedostatok železa je jedným z najčastejších nedostatkových živín medzi ženami na celom svete. Nedostatok železa zabraňuje vytváraniu dostatočného množstva hemoglobínu, ktorý udržuje primeranú úroveň kyslíka v červených krvinkách. Každá šálka kokosového mlieka môže dodať telu takmer štvrtinu dennej hodnoty železa.
5. Uvoľňuje nervy a svaly

Zakaždým, keď máte pocit bolesti svalov alebo svalové kŕče, dajte si jedlo s kokosovým mliekom. Jeho bohatý obsah horčíka môže pomôcť zmierniť vaše problémy. Jednou z funkcií horčíka je, že pôsobí ako chemický blokátor v mnohých nervových bunkách. Bez horčíka v tele môžu spôsobiť nervové bunky zbytočné kontrakcie svalov.
6. Pomáha pri regulácii hmotnosti

Dobrá správa pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Kokosové mlieko vám pomôže cítiť sa plnšími a pomôže vám rýchlejšie sa vyprázdniť, pretože obsahuje bohatstvo v podobe vlákniny.
7. Znižuje riziko zápalu kĺbov

Selén je jedným z antioxidantov, ktoré pomáhajú zmierniť príznaky artritídy. Nízke hodnoty selénu v tele sa našli u ľudí, ktorí trpia reumatoidnou artritídou. Mlieko z kokosu je veľkým zdrojom práve selénu.
8. Znižuje vysokú hladinu krvného tlaku

Jedinci, ktorí majú problémy s krvným tlakom dosahujú lepšie zdravotné výsledky s potravinami obohatenými o kokosové mlieko, pretože obsahuje draslík, ktorý krvný tlak znižuje.
9. Pomáha udržiavať imunitný systém zdravý

Kokosové mlieko môže pomôcť odraziť kašeľ a prechladnutie tým, že pomáha imunitnému systému pobiť sa s vírusmi. Naviac poskytuje ďalší zdroj vitamínu C v tele.
10. Podporuje prostatu

Minerálne zinok môže hrať dôležitú úlohu v oblasti zdravia prostaty, pomáha spomaľovať aktiváciu rakovinových buniek av mliečku z kokosu ho máte viac než dosť.

(Visited 53 times, 1 visits today)
Share