Kuchyňa podľa feng shui

Vaša kuchyňa je feng shui časť domova, ktorá vás vyživuje a udržuje pri živote, pretože sú v nej skladované potraviny, ktoré tu následne pripravujete, aby ste nasýtili seba a svoju rodinu. Už od dávnych čias bolo v každej kultúre ohnisko, táborák, kuchyňa miestom, kde sa zhromažďovali ľudia – rodina. Preto práve kuchyňa predstavuje v súlade s princípmi feng shui bohatstvo a prosperitu rodiny a centrum spoločných aktivít.

chvíle strávené s rodinou v kuchyni

Preto je prvým a základným pravidlom feng shui v kuchyni:

Vyhnúť sa umiestnenia kuchyne v blízkosti hlavného či zadného vchodu, pretože by vám feng shui energia mohla ľahko uniknúť.

Ak to kvôli dispozícii priestoru nie je možné, môžete ch’i presmerovať pomocou určitého typu zásteny (plenta, záclonka …), zvonkohrou či krištáľom.

Pre voľný tok feng shui je najlepšie, keď je kuchyňa priestranná. Nemajte ale obavy, ak pracujete s malým priestorom, môžete feng shui napraviť vymaľovaním miestnosti svetlou farbou, čím ju krásne prevzdušníte a zosvetlí.

elegantný kuchyne v krémovej farbe

Ak staviate či rekonštruujete dom alebo byt, vyhnite sa umiestnenia kuchyne do priestoru tak, že bude priechodným izbou. Prechádzaním z jednej izby do druhého cez kuchyni sa odčerpáva ch’i. Tiež sa snažte zakryť všetky trubky či potrubia.
Tu je niekoľko ďalších základných pokynov pre dobré feng shui vo vašej kuchyni:

V kuchyni by malo byť niekoľko úrovní správneho osvetlenia, aby bol priestor vzdušný, priestranný, čistý, svetlý a príjemný.
Do kuchyne si vyberte farby, ktoré spolu ladia a vytvárajú príjemný dojem. Výbornou voľbou do kuchyne je žltá farba, pretože prispieva k dobrému tráveniu. Je na vás, či zvolíte jemnú maslovo žltou alebo výraznejšie odtieň.

desing kuchyne podľa princípu feng shui

Pre dobré feng shui sa snažte ponechať kuchyni jednoduchú a nezaťažujte priestor zbytočným mechanickým zariadením.
Udržujte v kuchyni poriadok a čistotu.
Umiestnite na vašu kuchynskú linku, okenný parapet alebo kamkoľvek vám dispozícia kuchyne dovolí vázu čerstvých kvetov či misu s ovocím. Čerstvé kvety či ovocie prinášajú do kuchyne povznášajúci energiu.

A čo so spotrebičmi?

Sporák s rúrou sú vo väčšine domov centrom kuchyne. Najlepším umiestnením je nasmerovať ich k stredu kuchyne, na miesto, kde bude za sporákom pevná stena (teda nie uprostred miestnosti). Stena totiž predstavuje stálu podporu k blahu a prosperite rodiny. Ideálne je, ak ste pri varení nasmerovaní tak, že vidíte dvere do kuchyne. Ak to dispozične nie je možné, skúste si pomôcť zrkadlami. ;-)

Vzhľadom k tomu, že sporák predstavuje bohatstvo rodiny, mal by byť vždy čistý a používané by mali byť všetky horáky. Ich striedanie je dôležité, pretože čím viac budete všetky používať, tým väčšia blaho k vám prúdi. ;-)

Chladnička, potravinové skrine aj špajzu by mali byť vždy dobre zásobené. Kvalita a množstvo potravín totiž odrážajú hojnosť, bohatstvo, spokojnosť a šťastie rodiny.

Ak je vaša kuchyňa pre vybudovanie priaznivého feng shui dispozične v náročnom mieste, nezúfajte, s našimi základnými radami dokážete vytvoriť pozitívny, čerstvé a vibrujúci energie plné lásky a starostlivosti. ;-)

Feng shui v jedálni

Jedáleň by mala byť umiestnená na juhu. Pokiaľ má dva vchody, výhodou je, keď sú dvere umiestnené oproti sebe. Zvyšuje to vplyv správneho ch’i, a teda aj prosperity pre vás. Pri zariaďovaní jedálne podľa princípov feng shui je dôležité umožniť sebe i svojim hosťom pohľad na dvere od jedálenského stola.

Jedáleň by mala obsahovať stôl minimálne s dvoma stoličkami. Aj keď žijete sami, tri stoličky zvyšujú ch’i miestnosti a sú o mnoho prívetivejšie k vášmu blahu aj blahu pre vašich hostí. Ak žijete v „single“ domácnosti, je výhodné, keď si k jedálenskému stolu zvolíte rôzne stoličky.

Ak nie ste príliš experimentátorskej typ a nemáte radi kombinovanie rôznych druhov nábytku, môžete napríklad vyskúšať aspoň rozdielne farby stoličiek alebo rôzne farebné sedáky.

Hlavným prvkom jedálne je jedálenský stôl. Čím menej ďalších kusov nábytku, tým lepšie. K zvýšeniu prosperity feng shui použite v miestnosti aj zrkadla, ktoré okrem iného opticky zväčší priestor.

zrkadlo v jedálni zväčší miestnosť

Ak máte vytvorený jedálenský kút v obývacej izbe, použite určitý druh zásteny pre vytvorenie ilúzie samostatného jedálenského priestoru.

Dekorácie a obrazy s motívom tečúcej rieky, hôr či potravín sú dobré ako do priestoru kuchyne, tak aj do jedálne.

Keď sa pomaly blíži teplejšie obdobie jari a leta, nemôžete urobiť lepšie, než presunúť prípravu jedla a stolovanie von, do záhrady či na terasu. Uistite sa však, aby ste neponúkali rodine či hosťom sedení v blízkosti nepríjemných vecí alebo

(Visited 264 times, 1 visits today)
Share