Kúzlo označovania vašej nálady každý deň

Dovoľte mi položiť si otázku: aké emócie ste zažili dnes? Boli ste šťastní? Nervozny? Frustrovaní alebo úzkosť? Odvolanie emócií z posledných 24 hodín je veľmi jednoduché, ale čo včera? Alebo minulý piatok? Začína to byť trochu ťažké. Čo keby som sa vás o tom minulý mesiac spýtal?
Emócie nás ovplyvňujú každú minútu a každú sekundu. Keď máte pocit úzkosti v práci, je väčšia pravdepodobnosť, že urobíte chyby a je ťažšie nájsť skvelé nápady. Keď ste z neznámych dôvodov frustrovaní, stratíte motiváciu a len by ste radi ležali na posteli ničoho ničoho. Keď sa na niekoho rozhneváte, tak aj nevedomky zaobchádzate s ostatnými. Strata stopy emócií znamená strácať prehľad o všetkých týchto. Nikdy neviete príčiny a vzory, a preto nikdy nevyriešite problémy a nelepšujte situáciu.
Emócie by sa mali pristupovať ako k peniazom
Ľudia zaobchádzajú s peniazmi s tak veľkým významom, ale môžu byť tak odmietaví svojimi emóciami a tým, ako ich ovplyvňujú. Keď budeme mať menej peňazí, než by sme chceli, automaticky vyladíme naše výdavky a budeme sledovať, kam ide a koľko máme – prispôsobiť naše výdavky zvyknutí. Inými slovami, ak sa nedodržiava, nemožno ho vyladiť a vylepšiť.
Takto treba pristupovať k emóciám. Pridaním rovnakej dôležitosti na to, ako cítime, uznávaním toho, prečo cítime určitý spôsob a čo to spôsobilo, sme schopní lepšie vyladiť identifikáciu a zvládnutie emócií pozitívnejším spôsobom.
3 veci označiť každý deň
Počas celého dňa zapíšte nasledovné:
Vaše všeobecné emócie dňa
Udalosti dňa
Vzťah medzi vašimi emóciami a tým, čo sa stalo
Všimnete si, že vaše emócie kolíšu v rôznych dňoch. To je úplne normálne. Koniec koncov, sme ľudia a je ťažké kontrolovať, čo sa stane s nami a ako na ne reagujeme, takže je dôležité dať si trochu porozumenia.

(Visited 46 times, 1 visits today)
Share