Šťastie a ochrana s talizmanmi a amuletmi

Používajú sa tisíce rokov na šťastie a ochranu, amulety a talizmany sú mocné nástroje. Príbehy o ich moci a použití šamanov, kňazov a čarodejníkov sa vrátia k najskorším záznamom. Často zmätený ako ten istý, tieto objekty v skutočnosti nie sú zameniteľné. Aj keď obidvaja ponúkajú velenie a ochranu, navzájom sa líšia niektorými kľúčovými spôsobmi.

Amulety: Objekty ochrany
Odvodený z latinského slova amuletum, amulet je objekt, ktorý poskytuje ochranu svojmu nositeľovi. Staroveké Rimania zapracovali amulety do svojich rituálov, aby odvrátili zlo. Archeológovia našli v najstarších hroboch pozostatky prehistorických amuletov. Egypťania považovali amulety za nevyhnutnú súčasť svojho každodenného života a bežne ich používali pri ceremónoch a rituáloch týkajúcich sa narodenia a smrti. Amulety často obsahujú drahokamy a kryštály do svojich návrhov na zvýšenie výkonu.

V mnohých spoločnostiach náboženské symboly slúžia ako amulety. Starovekí Egypťania nosili amulety so symbolom „oka Horus“ a ankh (egyptský kríž), aby odvrátili zlo. Mnoho obyvateľov Stredného východu nosí „hamsu“, čo znamená päť prstov ruky, ako ochranu proti nebezpečenstvu a smolu. Hamsa často obsahuje ruku a oko Horusa v jeho dizajne. Klasický kresťanský symbol kríža je ikonický amulet, ktorý nosia veriaci katolíci už celé stáročia ako pripomenutie ich viery a obranu proti zlu. Tí z židovského pôvodu nosia amulety zobrazujúce hviezdu Dávida alebo chai (čo znamená život). Päťstranný pentagram je ďalší populárny amulet.

Amulety sú dnes používané ľuďmi všetkých náboženstiev, kultúry a spoločenského postavenia. Najčastejšie sa nosia na príveskoch v náhrdelníkoch a náramkoch. Tieto objekty ochrany môžu byť zobrazené aj v umeleckých dielach, sochách a kresbách. Mnohí ľudia replikujú svoj obľúbený amulet do tetovania, aby zabezpečili, že ich ochranný symbol bude s nimi navždy.

Magické vlastnosti Talismanov
Verí, že obsahuje magické vlastnosti, talisman je spojený s veľkou šťasťou a prosperitou. Slovo talisman pochádza z gréckeho slova telesma, čo znamená posvätný objekt. Talismány sú úzko spojené s astrológia a právomocami zverokruhu a pripisujú ich právomoci svojim majiteľom. Talizman môže byť šperk, mince, krištáľ alebo akýkoľvek iný predmet, ktorý má osobný význam.

Talizman pracuje zosilnením vôle a túžby osoby, do ktorej patrí. Pôsobí ako zväzok na ukladanie energie a zosilnenie vašej vôle a túžby. Je potrebné nabíjať váš talisman v pravidelných intervaloch, aby sa udržala energia. Mala by sa udržiavať v blízkosti teba vždy, vo vrecku alebo na retiazke okolo krku.

Pripravte si talisman tým, že ho nastavíte v mesačnom svetle cez noc, aby ste ho vyčistili. Po vyčistení držte ju v ruke a zamerajte svoj zámer na požadovaný cieľ. Zavolajte sprievodcovi, aby vám pomohli sústrediť vašu koncentráciu. Nechajte energiu, ktorú prejavíte, aby ste sa dostali do vášho talismana. Mali by ste pocítiť nával energie vychádzajúce z talismana a upozorňovať vás, že bol obvinený.

Váš talisman môže byť použitý v rituáloch a kúzlo šťastia, prosperity, zdravia a romantiky. Symbolické talismany, ktoré predstavujú finančný zisk, plodnosť, zdravie a lásku vám môžu pomôcť pri dosahovaní vašich cieľov. Rôzne kryštály a kamene môžu byť použité, pretože silné talismany sú spojené s rôznymi ambíciami. Vyberte ten kameň, ktorý je pre vás to pravé:

Goldstone – podnikanie a zamestnanie
Bloodstone – zdravie
Moonstone – intuícia a plodnosť
Aventurine – prosperita
Ametyst – fyzické a emocionálne liečenie
Hematit – právne otázky a rovnováha
Granát – ochrana a pomoc pri depresii
Tiger Eye – rovnováha a bezpečnosť pri cestovaní
Talismány a amulety sú hlboko zmysluplné a osobné. Môžete využiť ich právomoci, aby ste pritiahli vaše túžby a chránili to, čo si ceníte.

(Visited 345 times, 1 visits today)
Share