Magické oleje

Magické oleje sú špeciálne zmesi esenciálnych olejov, ktoré sú vytvorené so špecifickým úmyslom. Esenciálne oleje sú prchavé zlúčeniny, ktoré sú odvodené z rôznych druhov rastlín. Majú históriu, ktorá sa datuje do staroveku. Oleje majú rôzne využitie a niektorí ľudia veria, že majú duchovné aj mystické vlastnosti, ktoré môžu poskytnúť mnoho rôznych typov výsledkov v rôznych aspektoch života. Ľudia ich používajú v rituálnej mágii, pomazaní, kúzla a aromaterapii. Niektorí ľudia veria, že oleje môžu pomôcť priniesť lásku, úspech, veľa šťastia a dokonca lákať duchov. Existujú stovky olejov pre rôzne zámery. Niektoré z najobľúbenejších magických olejov majú tieto účinky:
História magických olejov
Esenciálne oleje sa používajú už tisíce rokov. Starovekí Egypťania používali v lekárstve esenciálne oleje, Biblia často uvádzajú oleje a starí Arabov mali prosperujúci obchod s kadidlom. Esenciálne oleje zmiešané v rôznych kombináciách boli tiež použité v kúzlach a kúzloch za posledné tisícročie. Ich história pravdepodobne ide oveľa ďalej, ako skutočne ukazujú záznamy. Staroveké tajomné kultúry neopustili podrobné záznamy o svojich aktivitách, ale je pravdepodobné, že ich praktiky zahŕňajú použitie magických olejov. Pretože magické oleje sú kombináciou rôznych éterických olejov, ich použitie v pradávnych praktikách je veľmi pravdepodobné. Ľudia vždy hľadali rôzne spôsoby, ako uskutočniť zmenu v ich živote a dlho verili v rôzne typy mágie ako cestu k vytváraniu zmien.

Ako ľudia používajú oleje
Ľudia používajú oleje mnohými rôznymi spôsobmi. Ako ich ľudia používajú, závisí od výsledkov, ktoré chcú. Magické oleje sa veria pomáhať telu energiami tohto oleja. Rituálne kúpele zahŕňajú používanie kvapiek týchto olejov vo vode. Pri uvádzaní olejov priamo na kožu je dôležité ich zriediť nosným olejom, aby sa im zabránilo v kožnej reakcii. Magické oleje sa niekedy dávajú do sviečok praktizujúcimi, ktorí veria, že im pomáhajú v kúzelnej práci. Ľudia ich tiež používajú v olejových horákoch na rôzne typy kúzel, vizualizácií a meditácií. Niektorí ľudia ich dali na kryštály, talismany a oltáre. Niektorí dokonca veria, že magické oleje môžu napájať obyčajný predmet s magickou energiou.

Prečo ľudia používajú oleje
Ľudia používajú oleje na rôzne účely a vo všetkých druhoch magických praktík. Niektoré z nich majú priaznivé účinky, ako je prinášanie šťastia, pokoja, harmónie a úspechu. Iní majú zabrániť ublíženiu, negatívnej energii a chorobe voči užívateľovi. Niektorí ľudia veria, že oleje majú silu a vytvárajú rýchle výsledky tým, že implikujú každodenné predmety s magickými vlastnosťami. Pretože majú taký výrazný zápach, oleje sa používajú aj v aromaterapii. Pretože zem poskytuje tieto oleje, niektorí ľudia veria, že poskytujú priame spojenie s prírodnými prvkami.

Dôležitosť úmyslu
Oleje používajú nielen ľudia na dobrovoľné magické praktiky. Ľudia ich používajú aj na čierne mágie. Oleje, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvárali negatívu pre iných alebo spôsobili ujmu druhým, patria do tejto kategórie. Mnoho ľudí verí, že zámery jednotlivca zohrávajú dôležitú úlohu pri očakávaných účinkoch rôznych olejov. Z tohto dôvodu sa jednotlivcom odporúča, aby sa k používaniu magických olejov obrátili s jasnou predstavou o požadovaných účinkoch a možných dôsledkoch týchto účinkov.

Magické oleje môžu byť použité na rôzne účely v mnohých rôznych typoch magických praktík. Široký výber olejov je k dispozícii pre všetky druhy rôznych účelov v závislosti od želania používateľa. Rozhodovanie o tom, aké efekty sú žiaduce, je dôležité pri výbere správneho oleja. Či človek hľadá skutočnú lásku, alebo sa pokúša udržať nežiaducu osobu od milenca, existuje magický olej, o ktorom sa predpokladá, že prináša takmer akýkoľvek požadovaný účinok. Výber správneho oleja je záležitosť pochopenia vlastných túžob a najhlbších úmyslov. Akonáhle sa to zistí, nájdenie správneho oleja na tento účel je len otázkou hľadania toho, ktorý zodpovedá tejto konkrétnej túžbe.

(Visited 224 times, 1 visits today)
Share