Matrace do detskej postieľky

Kvalitný spánok je dôležitý pre človeka v každom období. Najmä novorodenci a malé deti potrebujú oveľa viac spánku, a preto je jeho kvalita dôležitá. Aby ste svojmu dieťatku mohli dopriať príjemný a ničím nerušený spánok, musíte vybrať vhodný matrac do postieľky.

Každé dieťa potrebuje pre svoj správny rast a vývoj kvalitný matrac do postieľky. Pre deti je lepšie zvoliť tvrdší matrac, ktorí pevne drží chrbticu dieťaťa.

Z akých materiálov sa vyrábajú detské matrace

Kokosové vlákno

Hypoalergénne vlákna kokosu sú obľúbenou voľbou pre deti. Sú priedušné a zabraňujú poteniu. Majú vynikajúce izolačné vlastnosť a nezadržiavajú vlhkosť a pot.

Latexová pena

Stredne tvrdé matrace pre deti poskytujú výbornú elasticitu. Sú pružné a po stlačení sa rýchlo vrátia do pôvodnej polohy. Vyznačujú sa dlhou životnosťou.

Pohánkové matrace

Sú mäkšie v porovnaní s kokosovým matracom, preto sú vhodnejšie pre staršie deti. Chránia pre potením, preležaninami, chránia chrbticu. Sú vhodné pre alergikov a bránia hromadeniu vlhkosti. Nezohrievajú sa a uvoľňujú teplo.

 

Molitan

Moderné molitanové matrace sú vyrobené z pamäťovej peny VISCOFOAM. V závislosti na teplote mení pena svoju tvrdosť a tak sa prispôsobuje telu. Je veľmi pružná a elastická.

 

Rozmery matracov

 

Matrac by mal presne pasovať do detskej postieľky. Medzi konštrukciou a matracom by nemal vzniknúť medzera, ktorá by mohla a spôsobiť poranenie. Správny rozmer zistíme tak, že do medzery medzi matracom a konštrukciou postieľky strčíme dva prsty, je matrac malý a pre dieťa nevhodný. Matrac tak musí presne zodpovedať veľkosti postieľky.

(Visited 58 times, 1 visits today)
Share