Medvedí cesnak

Medvedí cesnak, obľúbené byliny medzi divými medveďmi, je známe, že liečiť ochorenia, ako je vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak. Získajte viac informácií o histórii, charakteristikách a rôznorodých použitiach.

Medvedí cesnak

Vyzdvihnutý svojimi vlastnosťami na čistenie krvi, cesnak medveďa je jedným z najstarších a najobľúbenejších liečivých rastlín medzi zvieratami a ľuďmi. Ako to mala legenda, cesnak medveďa bol pomenovaný za zjavnú príťažlivosť pre medveď hnedé žijúce v rodnom regióne severnej Európy. Vzhľadom k tomu, že to bolo často prvý zdroj potravín, ktoré majú k dispozícii po ich zimné spánku, výborná bylina je veril, že obnovil svoju vitalitu a silu. Prečítajte si viac informácií o medvedí cesnake a jeho dnešnom používaní nižšie.
Informácie o liekoch a výžive
Rýchle fakty (liečebné a nutričné ​​informácie)

LiečbaKardioprotektívna, hypocholesterolemická
Kľúčové zložkySírové zlúčeniny, fenoly, steroidné glykozidy
Spôsoby použitiaKapsuly, Dekorácie, Tinktúra
Liečivo (2) Menšie užitočné zariadenie
Bezpečnostné poradieUžite s opatrnosťou

Zdravie Výhody medveďa cesnaku

Balené s antioxidačnými, kardioprotektívnymi a antibakteriálnymi liečivými vlastnosťami, česnekové medvedie sa podávajú týmto liečebným použitiam:

Liečba vysokého krvného tlaku. Činnosť protidoštičiek v cesnaku medveďa je zodpovedná za zriedenie krvi a zvrátenie hypertenzie.

Podporuje aktivitu imunitného systému. Vďaka silnému antimikrobiálnemu účinku medvedí cesnak pomáha bojovať proti telesnej infekcii a môže sa zotaviť z bežnej chladu.

Zníženie vysokej hladiny cholesterolu. Medvedík cesnaku znižuje hladinu krvných lipidov, aby pomohol zabrániť vzniku kardiovaskulárnych ochorení súvisiacich s vekom.

Okrem týchto hlavných výhod výskum poukazuje na to, že pravidelná liečba medvedím cesnakom môže pomôcť detoxikovať telo a zmierniť gastrointestinálne problémy. Je to zdravá rastlinná rastlina, o ktorej je známe, že zlepšuje cirkuláciu a znižuje riziko vzniku srdcových arytmií.
Ako to funguje

Napriek tomu, že je zložený z dlhého zoznamu prírodných látok, obsahujú zlúčeniny síry v cesnaku, fenolické látky a steroidné glykozidy patria medzi svoje najdôležitejšie liečivé zložky. Bylina je v mnohých ohľadoch porovnateľná s bežným cesnakom, s výnimkou niektorých štúdií, ktoré naznačujú, že môže mať ešte koncentrovanejšiu koncentráciu účinných látok z cesnaku.

Medvede cesnak a jeho chemické mechanizmy sa stále skúmajú. Takmer dvadsaťkrát vyššia ako adenozín a dvojnásobok normálneho obsahu ajoénu, reaguje s kalciovými a draslíkovými kanálmi na podporu dilatácie krvných ciev a inhibuje agregáciu krvných doštičiek.

Ostatné bylinky s kardioprotektívnymi vlastnosťami sú lopúcha a olivy, zatiaľ čo cherimoya a chilli papričky tiež pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu.
Medvedí cesnakové vedľajšie účinky

Bez vážnych vedľajších účinkov je medvedí cesnak väčšinou bezpečný, keď sa spotrebuje ako plodina. Vo zvláštnych prípadoch však môže u citlivých jedincov spôsobiť alergické reakcie.
Upozornenie na medvede cesnaku

Ľudia so známou citlivosťou na cesnak, cibuľu, pór a šalotku by sa mali vyhnúť tomu, aby prevzali cesnak medveďa. Dojčiace ženy, deti a očakávané matky sú tiež odrádzané od ich použitia kvôli nedostatku klinických testov v rámci týchto demografických údajov.

Cesnak medveďa je krv zriedkavým bylinkom, ktorý zvyšuje pravdepodobnosť krvácania, keď sa užíva s warfarínom alebo inými antikoagulačnými liekmi.
Ako konzumovať medvedie cesnak
Rýchle fakty (ako konzumovať)

Obsahuje najvyššie známe hladiny síry a adenozínu v rastlinnej ríši, cesnak medveďa je najčastejšie nahradený bežným cesnakom vo varení. Listy rastliny sú tiež jedlé, pridať chuť a pizzu, šaláty, cestoviny a pesto omáčky. Odvážna, cibuľová chuť cesnakových cibuliek čerstvého medvedíka ich robí taktiež atraktívnou ako varená zelenina v horúcich polievkach.

Každá časť medveďa cesnakového závodu je liečebná. Bežne užívaný ako kapsula alebo tekutý extrakt, lieky vyrobené z cesnaku medveďa obsahujú jeho silné, koncentrované zložky.
Prírodné formy

Odvar. Často prehliadané v liečivých prípravkoch, stonky a cibule medvedeho cesnaku môžu byť varené, aby sa získala koncentrovaná kvapalina, ktorá sa môže užívať orálne na reguláciu krvného tlaku a posilnenie imunitného systému.

(Visited 94 times, 1 visits today)
Share