Najlepšie čaje pre zdravie

Na chladnom zimnom dni nie je nič lepšie než upokojujúci šálka bylinného čaju. Ale okrem toho, že je chutný, otepľujúci, bez kofeínu pick-me-up, bylinný čaj má veľa nádherných zdravotných výhod. Z utišujúcej brušnej bolesti, ktorá uľahčuje nespavosť a upokojuje trápnu myseľ, bylinky majú všetky druhy liečebných schopností. Pitie bylinného čaju môže byť tiež skvelým zdrojom vitamínov a minerálov.
Čo je bylinný čaj?

Bylinkový čaj nie je skutočne vyrobený z čaju – čo je špecifický druh rastliny. Francúzsky používajú slovo tisane, čo je trochu presnejšie, pretože bylinkový čaj je naozaj len infúziou listov, semien, koreňov alebo kôry, extrahovaných teplou vodou. Pri pití dobre rastúceho bylinného čaju získame všetky výhody rastliny v ľahko stráviteľnej forme.
Výhody bylinného čaju

„V mnohých ohľadoch by sme mohli získať väčší úžitok z dobrého organického čaju než z vitamínovej pilulky,“. „Získate výhody hydratácie. Existuje spoločenský prvok: Čaj je niečo, čo môžete zdieľať s ľuďmi. A keď pijete bylinný čaj, dostanete aromaterapiu súčasne a to je niečo, čo dostanete z tabliet! “

To je dôvod, prečo bylinkárka v meste Toronto,  povedala, že bylinný čaj by mal byť vždy pokrytý v krytej nádobe, aby obsahoval prospešné éterické oleje. „Inak vaša izba voní pekne, ale nezachovávate liečebné vlastnosti.“
Ako si vybrať bylinkový čaj

Pokiaľ ide o výber bylinného čaju,  že je dôležité hľadať kvalitný výrobok vyrobený z vysoko kvalitných surovín. Ak pijete čaj pre liečebné výhody, potom určite vyhýbajte sa výrobkom, ktoré pridávajú veci ako esenciálne oleje alebo príchute. A naozaj plne využívajte výhody bylinného čaju, uistite sa, že ste strkať voľné čajové alebo čajové vrecúška dostatočne dlho „v niektorých prípadoch, ak je to 10 až 15 minút, aby ste naozaj priniesli všetky zdravé vlastnosti.

„Kedykoľvek pohlcujete niečo, dáte svojmu telu stavebné kamene, ktoré potrebuje na výrobu tkanív a hormónov,“  „Ak pijete čaj každý deň, môžete urobiť všetky druhy významných zmien vo vašej nálade, vašej pokožke, pocitu pohody a energie.“

Existuje toľko nádherných bylinných čajov na výber. Tu sú niektoré z najbežnejších. Nebojte sa skúsiť niečo nové!
Peppermint čaj

Halifax naturopath Colin Huska odporúča piť čaj z mäty piepornej na uvoľnenie príznakov brušného plynu a nadúvania a na zmiernenie svalových kŕčov. Je to tiež dobré pre nevoľnosť (bez vracania) a pre zahrievanie tela a jeho potu. Ak je však problém s trávením alebo pálenie záhy, potom Dixon odporúča úplne vyhnúť mäty piepornej. Čaj z mäty piepornej môže byť vyrobený aj z čerstvých bylín zo záhrady – a je to jedna z najjednoduchších rastlín.
Zázvorový čaj

Ďalšou skvelou zažívacou pomôckou je zázvor, ktorý môže byť použitý na potlačenie nevoľnosti, vracania alebo rozrušenia žalúdka kvôli pohybovej chorobe. Urobte čerstvý zázvorový čaj vriacou kúskom korenia zázvoru na kachle po dobu 10 až 15 minút – pridajte čerstvú citrónovú šťavu a med, ak máte studené kvôli silnej kombinácii boja proti klíčeniu.


Harmančekový čaj

Jemný upokojujúci a sedatívny čaj z kvetov, heřmánkový čaj môže byť užitočný pre nespavosť. Môže byť tiež užitočné pri trávení po jedle. Harmanček sa odporúča  v prípadoch kašľa a bronchitídy, keď máte ochorenie alebo horúčku alebo ako kloktadlo na zápal úst. Uistite sa, že to strčíte dobre, aby ste získali všetky liečebné výhody.
Rooibos čaj

Vysoký obsah vitamínu C a iných minerálov má rooibos všetky zdravotné výhody. Jednoduchý čaj na pitie, ktorý sa vo veľkej miere pestuje v Južnej Afrike a bol popíjaný svojimi antioxidačnými vlastnosťami – čo môže zase pomôcť odvrátiť choroby a príznaky starnutia. Tiež sa ukázalo, že pomáha pri bežných problémoch s pokožkou, ako je ekzém.
Čajový balzam čaj

Ľahko rastúca rastlina, citrónový balzam pomáha pri zdvíhaní liehovín. „Je to dobré pre zimné blahy,“ hovorí Deacon, „a to môže pomôcť zlepšiť koncentráciu.“ Dodáva, že citrónový balzam je pre deti bezpečný a môže pomôcť predchádzať nočnými morami, keď sú konzumované pred spaním. Táto bylina tiež robí osviežujúci ľadový čaj a môže byť ochutená citrónovým alebo javorovým sirupom.
Mliečna bodliaková a púpava čaj

Keď sú konzumované ako čaj, bodliak alebo púpava sú jemné čistiace prostriedky na pečeň. „Pomáhajú pečeni regenerovať a fungovať na vyššej kapacite,“ hovorí Huska. „Môžu tiež pomôcť pri výrobe žlče, čo môže pomôcť pri našom tráviacom procese.“
Čaj z ruže

Rastliny sú ovocím rastliny ruže a sú jedným z najlepších rastlinných zdrojov vitamínu C, ktorý je dôležitý pre imunitný systém, zdravie pokožky a tkaniva a funkcie nadobličiek. Zvážte dosiahnutie čaju na šípky, keď budete potrebovať zvýšenie zdravia.

(Visited 103 times, 1 visits today)
Share