Urobte si dokonalý balkón

Balkón je pre obyvateľov bytových alebo panelových domov väčšinou jedinou možnosťou, kde si na čerstvom vzduchu vypiť kávu alebo prečítať knihu. Letné počasie nás jednoducho láka von. Možno má váš balkón už nejaké tie roky za sebou a radi by ste ho vylepšili, aby bolo posedenie na ňom ešte príjemnejšie. Nemusíte hneď investovať do módneho zasklenie balkóna. Zvelebiť sa dá aj niekoľkými jednoduchými a lacnými krokmi. Ako na to?
Balkón nie je skladisko
Zvykli ste si odkladať na balkón nepotrebné veci? Máte v kúte naskladané starej kvetináče, farby a štetce, starý stolík alebo stoličku? Asi nie je potrebné vysvetľovať, že miesto, ktoré pôsobia ako skladisko, nemôže zároveň slúžiť ako miesto pre relaxáciu. Staré a nepotrebné veci vyhoďte, zvyšok odneste do pivnice (ak ho nemáte, kúpte si na balkón aspoň nejakú peknú a praktickú skrinku, do ktorej veci uložíte).

trhliny opravte
Ak sa na konštrukciu balkóna objavujú trhliny (napr. Je vidieť železná výstuž betónu), zavolajte radšej statika, ktorý vám poradí, ako postupovať. Ak vám do balkónovej konštrukcie zateká, evidentne nefunguje hydroizolácie. Lacným riešením sú napríklad asfaltové pásy.

Škaredé zábradlia zakryte bambusom
Zvlášť panelákovej balkóny majú nevzhľadná železná zábradlie univerzálne farby. Trend ale praje prírodným materiálom a ak sa nechcete rovno pustiť do výmeny celého zábradlia, skúste ho zamaskovať bambusovou rohožou. Tú zoženiete v každom obchode pre domácich majstrov, alebo si ju môžete objednať cez internet. Päťmetrová role bambusové rohože (s výškou 100 cm) stojí medzi 300-500 korunami.

balkón vymaľujte
Kedy ste naposledy balkón vymaľovali? Na mnohých sídliskách sa objavuje nešvár farebných balkónov – jeden je modrý, druhý žltý, tretí zelený – celkový pohľad na panelák potom nie je esteticky príjemný. Pri výbere farby dbajte na to, aby nový náter zapadol do celkového koloritu budovy.

Kvety balkón zútulnia
Skvelými spoločníkmi pri posedení na balkóne sú kvety, ktoré mu dodajú osobitý vzhľad. Ak je váš balkón orientovaný na juh, bude sa tu dariť pelargóniám, petúnkam alebo muškátom. Pre tienisté miesta vyberte begóniu alebo módne fuchsii. Nezabudnite tiež na štýlové kvetináče!

balkónový nábytok
Plastové stolíky a stoličky sú síce lacné a ľahko sa udržujú, ale pôsobí trochu lacno. Sledujte akcie veľkoobchodov s nábytkom, mnohokrát sa tu dajú zohnať balkónové súpravy za pár stoviek. Veľmi vďačným materiálom je drevo, ktoré je možné opakovane obrúsiť a natrieť.

(Visited 156 times, 1 visits today)
Share