najlepšie tipy na krásu

Najlepšie tipy na krásu

Pre pevnú a vyživenú pleť: Banán a med

Banán dodáva pleti vlahu, spevňuje ju a posilňuje, vyživuje a zjemňuje. Maska z banánu a medu je lacná, jednoduchá a pleti jednoznačne prospeje. Potrebovať budete 1 banán, 1 lyžicu medu a šťavu z citróna. Banán roztlačte a zmiešajte s medom. Pridajte lyžičku citrónovej šťavy a chvíľu nechajte odstáť. Potom naneste na pleť a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Zmyte teplou vodou.

Proti lupinám: Citron, jablčný ocot

Ak máte problém s lupinami, môžete skúsiť oplachovanie vlasovej pokožky vodou s citrónom, alebo s jablčným octom. Nikdy však kožu nepromašťujte olejmi, ani olivovým, pretože by sa situácia mohla zhoršiť. Funguje vraj aj ďalšie babská rada, a to umyť si vlasy rozšľahanými vajcami.

Pre biele zuby: Jahody

Zabudnite na bieliace zubné pasty, skúste jahody. Tie totiž obsahujú enzým, ktorý je prirodzene bieli. Nesmiete ich ale jesť, ale roztlačiť na kašu, zuby nimi potrieť, nechať pár minút pôsobiť, a potom umyť a vyčistiť je pastou. Jahodovú kašu môžete tiež zmiešať s trochou jedlej sódy a zuby potierať. Toto originálne bielenie by sme však nemali robiť častejšie ako raz až dvakrát za mesiac.

Na rozštiepené končeky: Bylinný odvar

Odvar z majoránky, podbeľa a materinej dúšky je skvelý na rozštiepené a poškodené končeky vlasov. Do dvoch litrov vody pridajte hrsť sušenej majoránky, podbeľa a materinej dúšky, uveďte k varu, krátko povarte a nechajte pol hodiny lúhovať. Sceďte a jemne masírujte do pokožky hlavy a vlasov. Neoplachujte.

Akné: Harmanček či cesnak

Podľa babské rád na akné fungujú obklady z harmančeka. Najvyššie zo sušeného, ​​ktorý zaviazaný do vreckovky namočíte do vody a dávate na postihnuté miesta. Ak je akné silnejší, potom sa radí na zapálené miesta prikladať roztlačený cesnak. Pôsobiť sa však musí nechať len veľmi krátko, inak urobí viac škody ako úžitku.

Pre lesk vlasov: Pivo

Vlasy umyte bežným spôsobom, potom je prelejte pivom a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom opláchnite. Vlasy budú navyše krásne lesklé. Môžete skúsiť tiež zmes z jedného žĺtka a poháre piva, ktorú necháte pôsobiť, a potom opláchnete a vlasy umyjete.

 
Pre rast vlasov: Cibuľa

Lacný a účinný prostriedok, ako podporiť kvalitu nových vlasov a posilniť ich rast. Na výber máte niekoľko možností, ktoré môžete na vlasy použiť. Rozpoľte cibuľu, rez potrite medom a masírujte si vlasovú pokožku. To opakujte dvakrát denne, ráno a večer. Ak máte dosť času, môžete si z cibuľové šťavy a lyžice medu vyrobiť pastu, ktorú pokožku potrite a necháte pôsobiť. Ďalšou možnosťou je zmiešať nakrájanú cibuľu s šálkou bieleho rumu, nechať cez noc lúhovať, scediť a hlavu masírovať vzniknutú tekutinou.

(Visited 76 times, 1 visits today)
Share