homeopatia

Nepochopená homeopatia

faktom samozrejme je, že homeopatia vyliečila mnoho ľudí, ale ako u každého alternatívneho prístupu sú aj tu vyzdvihované výhradne neúspešné prípady.
Nepochopená alternatívna medicína

Homeopatia je dnes zaraďovaná do takzvanej alternatívnej medicíny a rôzni vedci a lekári ju považujú za neúčinnú. Podľa ich vedy totiž účinná byť nemôže, pretože sa v nej mnohokrát nevyskytuje ani atóm liečiva (väčšinou to je skoro len voda). Opakom homeopatie (homo- podobný, pathos- choroba bolesť), je alopatia (allos- iný, pathos- choroba, bolesť). To znamená, že homeopatia je stavaná na princípe podobnosti (podobné lieči podobné) a alopatia používa iný prístup. Dáva lieky, ktoré vyvolajú presný opak tej choroby, ktorá nás sužuje. Ale o tom až ďalej.

Vyzdvihované sú len neúspešné prípady

Faktom samozrejme je, že homeopatia vyliečila mnoho ľudí, ale ako u každého alternatívneho prístupu sú aj tu vyzdvihované výhradne neúspešné prípady. Ale akonáhle pacient jednoducho umrie „normálnym“ doktorom, čo sa bežne stáva nikto to nerieši. V roku 2006 vyšiel článok, že v slovenských nemocniciach zomiera 20% ľudí, a viete na čo? Na nádchu? Kiež by.

Umierajú z vyhladovania! A prečo sa o tom nehovorí? Vie to oveľa menej ľudí, zato všetci „vedia“, že homeopatia „je len placebo“. Umrie Ak pacient homeopata, môže za to homeopat a objaví sa taký zlý strýko, a hovorí: „Nehovorili sme vám, že homeopatia je len placebo?“ Že veda účinky homeopatie nechápe, neznamená, že neexistujú.

A naviac. Keby homeopatie bola placebo, bolo by prapodivné, že homeopati toľko zarábajú. Čakať na voľný termín u homeopata môže zabrať pokojne tri mesiace. Teraz budem citovať Thorwald Dethlefsen (nemecký okultista a autor niekoľko kníh): „podozrieva lekára-homeopata, ktorý po tridsať rokov vedie čisto homeopatickú prax, že sa spolieha výlučne na fantázii svojich pacientov, je prejav naivné hlúposti.

Ak by to tak bolo, musela by sa akademická medicína hanbiť, že sa jej s efektom placeba nepodarilo docieliť rovnakých úspechov. Prečo sa sú schopné postarať svoju obrazotvornosťou o homeopatův úspech aj zvieratá, je úkaz, ktorý čaká na vedecké odôvodnenie. “

Nepýtajte sa ma, ako to funguje

Pani Jana Mihovičová sa pýtala niekoľkých homeopatických veterinárov pracujúcich na pražskej veterinárnej klinike AA VET. Je to veľké a veľmi kvalitné veterinárne zariadenia patriace v Prahe jednoznačne medzi špičku. Všetci lekári, ktorých sa pýtala, povedali v podstate to isté: Áno, z praxe vieme, že homeopatia u zvierat funguje. Jeden z veterinárov povedal: „Nie je to síce samospasiteľná metóda, ale na niektoré diagnózy u zvierat zaberá veľmi dobre. A nepýtajte sa ma, ako to funguje. Neviem.

Mám síce nejakú teóriu, ale jediné, čo môžem povedať naozaj s istotou je, že homeopatia dokáže zvieratám pomáhať. „Že by Blábolil aj niekoľko dôveryhodných veterinárov, pýta sa Mihovičová vo svojom článku a dodáva, že sa homeopatia údajne užíva aj vo veľkochovoch. Poľnohospodári by asi nevyhadzovali peniaze len tak, alebo áno?

Mám známeho, homeopata. Chodia k nemu veľa ľudí, účtuje si 600 korún za hodinu a lieči dokonca aj veci, ktoré „normálne medicína“ považuje za nevyliečiteľné. Dokázal vyliečiť napríklad zápal mozgu, ťažké zápaly, roztrúsenú sklerózu či ekzém, s ktorým si alopatická medicína nevedela rady. Máte pocit stále, že homeopatia je len placebo, mám pre vás jednu otázku. Predstavte si, že máte človeka, ktorý silno verí v alopatickou liečbu. Takže to znamená, že ho vylieči ten liek, plus „placebo efekt“ toho lieku? Pretože keď tomu verí, potom tam nejaký taký efekt musí byť a pridružiť sa k účinku toho lieku.

Ako to teda funguje?

Ako som už spomenul, homeopatia účinkuje na princípe podobnosti. Čo to je? Znamená to, že podobné lieči podobné. Bolí Ak vás napríklad hlava, vezmete si napríklad rastlinu, ktorej vôňa by u vás tú bolesť vyvolala. Veľmi silno zriedený výťažok z tejto rastliny vás vylieči. Existuje tzv. Avogadrův limit. To je hranica, za ktorou sa už v riediacim médiu nemôže vyskytovať žiadna častica pôvodnej látky.

Riedenie totiž prebieha tak, že sa nakvapká pár kvapiek rastlinného extraktu do vody (najlepšie destilovanej, pretože tá je zbavená všetkých nečistôt). Potom sa silne zatrepe fľaštičkou a pár kvapiek takto zriedeného extraktu sa z nej opäť nakvapká do destilovanej vody. Obsah sa opäť pretrepe a celý proces sa niekoľkokrát opakuje, až je rastlinný extrakt (alebo tiež minerálny) silno zriedený. Látka je často zriedená za spomínaný Avogadrův limit, takže tam nie je vôbec žiadna látka, ktorá by mala liečiť (a napriek tomu to účinkuje; zvláštne, nie?).

Zrejme budete chcieť vysvetlenie, prečo teda homeopatia funguje. Mám dve vysvetlenia, jedno duchovné, a druhé, ktoré už je skoro kvantová fyzika.

duchovný:

Vo vnútri každého človeka je duch. Okolo neho sú obaly, ktoré sa nazývajú duše. Úplne posledná obal ducha je hmotné telo (samozrejme sú obaly ešte okolo neho, ale to možno niekedy inokedy). Predstavte si to ako žiarovku (ducha) obalenou niekoľkými dekami (vrstvami) a keď je postupne fotografujete, dostanete sa až k žiarovke (duchu).

to tá neviditeľná, ale všetkým prestupujúce matérie ducha, ktorá všetko preniká a spája. „To teda znamená, že za všetku hmotu zodpovedajú frekvencie. To potom znamená aj to, že keď zmeníte frekvenciu, zmeníte aj štruktúru hmoty. Podľa kvantovej fyziky celý tento „systém“ pozostáva z myšlienok. A tiež, že realitu tvoria naše vedomie. Keď teda každá vec vibruje na určitej frekvencii, znamená to, že na určitej frekvencii, rovnako ako choroba vibruje aj liečivo. A práve frekvencia zriedené látky vylieči chorobu vibrujúca na „nevhodné“ frekvenciu. choroba je veľmi pomalý hutný stav vibrace.S lieky v homeopatii to samozrejme nie je rovnaké, ako v alopatii. v homeopatii existujú tzv. konštitučnej lieky špecifické pre rôzne povahy. Keď napríklad máte nejaké dlhodobé problémy, je to zrkadlenie vašej osoby a povahy. konštitučná liek zahŕňa väčšinu pacientových symptómov, zodpovedá vlastnostiam, chutiam, averzím, proste typu a osobnosti pacienta. Prídete k homeopata a poviete mu o svojich problémoch. Homeopat sleduje vaše správanie a problémy, a podľa toho určí konštitučné lék.Přijde napríklad sympatický človek, je relatívne dobrý a má rád ľudí, ale trpia akútnymi alebo chronickými intoxikáciách spôsobujúcimi lézie. Homeopat teda zistí, že konštitučnom liekom je phosphorus (fosfor). To preto, že fosfor je prvok, ktorý sa veľmi rád viaže a tvorí zlúčeniny, nikdy nevydrží dlho ako samostatný prvek.Možná si niekto povie, prečo kupovať homeopatiká, keď ma vylieči aj alopatická medicína. Pretože jedným z veľkých plus homeopatík je, že nemajú žiadne vedľajšie účinky. Zatiaľ čo na medicíne učí, že KAŽDÝ! alopatickej liek má nepríjemné vedľajšie účinky.

(Visited 66 times, 1 visits today)
Share