O čom snívate?

Slovo „oneiromancy“ pochádza z gréckeho „oneiros“ a „manteia“, čo znamená veštenie. Oneiromancy je preto metóda, ktorá nám umožňuje čítať budúcnosť prostredníctvom interpretácie snov. Toto veštenie sa praktizuje od staroveku medzi Grékmi, ale aj Egypťanmi.

V starovekom Grécku boli chrámy postavené na počesť Asclepia, ktorý symbolizoval pomocou interpretácie snov čítanie budúcnosti. Asclepius, tiež známy ako Aesculapius, bol synom Apolla. Mal jednu z najdôležitejších úloh pri uctievaní slnka a bol vychovávaný kentaurom Chironom. Asclepius reprezentoval had.

Tí, ktorí dúfali, že budú mať prorocké sny, nasledovali veľmi prísny režim a potom spali v chráme. Pred snom bola doba inkubácie. Počas tohto obdobia museli dodržiavať veľmi prísnu stravu bez mäsa a alkoholu. Museli tiež zložiť sľub abstinencie. Potom bolo telo umyté v studenej vode a nasledovali obrady adresované božstvám. Snívatelia boli masírovaní éterickými olejmi a parfumami a vdýchli magickú bylinu, ktorá im pomohla zaspať. Tehotné ženy alebo choré osoby mali zakázaný vstup do chrámu. Muselo byť chránené pred akýmikoľvek rušivými vibráciami.

Z námestia pred chrámom stúpali sochy. Boli špecificky zasvätení bohom spánku a snov. Snívatelia spali v jaskyni, kde bola nainštalovaná ubytovňa. Keď spali, boli sprevádzaní dvoma žltými hadmi.

Po prebudení mali podvaly odpovede na svoje otázky.

Oneiromancy boli praktizovaní aj na Blízkom východe a hlavne Egypťanmi. Podľa egyptskej mytológie bohovia vymysleli sny prenášať správy ľudstvu.

Chrámy boli špeciálne určené pre umenie snov. Rituály boli podobné inkubačným rituálom Grékov. Bes bol egyptský boh, ktorý bol strážcom spánku. Odvrátil sny mužov zlej povahy. V období medzi 4000 a 2000 pnl sa pravoslávne praktizovalo jednorázovo. V meste Abousir južne od Káhiry je možné vidieť pozostatky chrámu predtým zasväteného Imhotepovi, bohu uzdravenia.

V Britskom múzeu v Londýne je papyrus, ktorý vysvetľuje techniku ​​získania vízie, so súhlasom Bes. Kúzelník pripravil atrament špeciálne navrhnutý na predtuchy. Krava sa zmiešala s krvou holuba a do nej sa pridal atrament, kadidlo, morušový džús, myrha, dažďová voda, šťava z paliny, síran ortuťnatý a vika.

Veštec sa vyzbrojil pásom čiernej látky venovanej Isis. Jeden koniec previnul okolo ľavej ruky a druhý okolo krku. Potom odišiel spať. V noci prišiel Bes, aby vydal svoje posolstvo. Tento druh praxe sa v Európe objavil o mnoho storočí neskôr. Oneiromancy je súčasťou našej kolektívnej histórie. Sú chvíle, keď ako jednotlivci tiež snívame o budúcich udalostiach. Každý sen má zmysel a Freud by nás neskôr mohol poučiť o úlohe podvedomia. Všetko má symbolický význam, všetko je to iba otázka interpretácie a intuície.

Sny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a cenným sprievodcom. Ak si želáte byť zasvätení do interpretácie snov, mali by ste začať, keď sa zobudíte a všimnete si sny, ktoré ste mali v noci. Toto je nevyhnutný prvý krok. Umožní vám to dozvedieť sa viac o sebe a medzi týmito snami budú niekedy aj sny o budúcnosti.

(Visited 26 times, 1 visits today)
Share