karambit fox

Objavte nože Karambit

Nôž karambit pochádza z Indonézskeho súostrovia a má korene v Malajzii a na Filipínach. Rovnako ako švajčiarske nože slúži ako vreckový nôž. Jeho história siaha až do 11. storočia.

Novodobé nože Karambit sa stali hitom v 60. rokoch minulého storočia. Rýchlo si získali obľubu u milovníkov bojových umení odvodených od indonézskeho Pencak Silat, malajzijského Bursilat a filipínskeho Kali. Slúži tiež na výcvik niektorých druhov bojového umenia. Karambit však využijete aj pri práci v kuchyni – rezaní ovocia a zeleniny, alebo ako pracovný nôž v dielni.

Využijete ho tiež ako praktického spoločníka pri love, rybárčení, na stavbe či na prechádzkach a túrach.

Moderné typy Karambitov sa prispôsobili moderným požiadavkám. Nôž okrem praktických pracovných výhod dobre poslúži aj ako prostriedok sebaobrany. Jeho konštrukcia je určená aj na namáhavé všestranné využitie.

Pri práci s Karambitom oceníte tvar a celé spracovanie. Má krúžky na prst, ktoré bránia skĺznutia ruky na ostrie a tým predchádza nebezpečným úrazom. toto využijete určite pri manipulácii v teréne.

Karambit sa používa tiež pri sebaobrane. Je to vynikajúci pomocník. Ak sa s ním naučíte správne manipulovať, získate ideálneho pomocníka. Karambit bol pôvodne navrhnutý na sebaobranu z blízka, ale vďaka svojmu použitiu a uchopeniu je ťažšie spozorovateľný, a nedá sa len tak jednoducho dostať z ruky.

Objavte aj vy multifunkčnosť noža Karambit. Praktický a účelný nôž. Ak ste lovec, znalec bojových umení, zberateľ, alebo nadšenec pre nože, určite ho musíte mať!

 

(Visited 103 times, 1 visits today)
Share