Karambit – nôž na nezaplatenie

Karambit je pozoruhodný viacúčelový nôž určený pre bezpečnosť používateľa. Je presný, účinný a vhodný na rôzne úlohy. Karambit je zahnutý nôž, má ergonomické držadlo a typicky minimálne jeden poistný krúžok.

Predchodca Karambitu pochádza z Indonézie. Jeho história siaha do 11. storočia. V prvopočiatku sa používal ako poľnohospodársky nástroj vďaka jeho úžitkovej čepeli. Vďaka obchodníkom sa rýchlo rozšíril do celej juhovýchodnej Ázie.

Konštrukcia noža sa môže v rôznych krajinách obmieňať, ale vždy bude mať oblúk a kvalitné ostrie. Ponúkne vynikajúce užívateľské funkcie, ktoré sú oveľa lepšie ako klasické rovné čepele. Dizajn Karambitu kopíruje pazúr tigra. Čepeľ je optimalizovaná na trhanie, rozrezávanie a krájanie.

Zakrivenú čepeľ Karambitu oceníte pre jeho precíznosť a stabilitu pri akejkoľvek činnosti. Konštrukcia umožňuje hákovanie, odchyt a mnoho iných pohybov, ktoré oceníte aj pri obrane pred útočníkom. ak sa naučíte správne manipulovať s karambitom, objavíte mnohé výhody a prínosy pre úžitkové taktické použitie.

Poistný krúžok karambitu je umiestnený na konci rukoväte a umožňuje užívateľovi vložiť prst cez krúžok. Niektoré karambity majú aj druhý poistný krúžok umiestnený na hriadeli rukoväte tesne pod ostrím.

Bezpečnostný krúžok bol pôvodne navrhnutý tak, aby sa zabránilo ostriu od sklzu späť do ruky používateľa pri práci.

(Visited 56 times, 1 visits today)
Share