Objavte výhody mikrobylín

Mikrobyliny sú jedlé, jemné a mladé zelené rastlinky. Zbierajú sa, keď sa vyvinú kotyledonárne listy a vyskočia prvé lístočky. Mikrobylinky sú považované za funkčné potraviny kvôli ich bohatému nutričnému základu, ich chuti a textúre.

Sú ideálne pre zdravú výživu: sú ideálne pre vegánov, vegetariánov, športovcov a milovníkov zdravého životného štýlu.

Mikrobylinky sú ľudmi milované, pretože obsahujú veľké množstvo živín a vitamínov, najmä vitamíny A, C a K. Okrem toho obsahujú ďalšie prospešné prvky, ako vysoký obsah mangánu a kyseliny listovej.

Okrem živín a vitamínov, majú mikrobylinky nespočetné množstvo zdravotných benefitov. Hovoríme tu napríklad o zlepšení zraku, pomáhajú predchádzať srdcovocievnym chorobám, posilňujú imunitný systém, znižujú hladinu cholesterolu a potláčajú tráviace problémy.

Mikrobyliny sú vyhľadávané milovníkmi zdravej stravy aj pre ich jednoduché použitie.  Pripravené jedlo stačí posypať čerstvo narezanými mikrobylinkami. Môže ísť o šalát, ryžu, mäso alebo čokoľvek vás napadne.

Preto zdravé jedlo máte pripravené bez problémov a môžete ho jesť kedykoľvek.

Mirkobylinky si môžete vypestovať kľudne aj doma. Odborníci na výživu, vegáni, vegetariáni a milovníci surovej stravy sa obracajú na mikrobyliny aj preto, lebo ich pestovanie je nenáročné. Nemusíte mať nutne záhradu, kľudne stačí, ak si ich vypestujete na okenných parapetoch.

Pre vás, ktorí ešte nemajú skúsenosti s mikrobylinkami a nevedia čo všetko si môžu vypestovať, sme pripravili jednoduchý zoznam semien, ktoré si môžete zakúpiť v internetovom obchode Microgreen Slovakia.

Medzi naojobľúbenejšie patrí hrášok, reďkovka, brokolica, rukola, horčica, kaleráb a červená kapusta. Rozhodne vám odporúčame vyskúšať aj bazalku, slnečnicu, koriander, kel a štiavel.

Ak práve uvažujete, že si vyskúšate pestovanie aj vy, určite vám odporúčame začať s pestovateľskou sadou pre začiatočníkov. Tá obsahuje okrem samotných semien a príslušenstva aj návod, podľa ktorého budete jednoducho postupovať. Naozaj to nie je nič zložité.

Mikrobyliny sú nabité obrovským množstvom zdraviu prospešných vitamínov a látok, ktoré vám pomôžu cítiť sa lepšie a byť v duševnej pohode. Začnite aj vy s pestovaním mikrobylín u vás doma – začať môžete kedykoľvek. Pestovanie je jednoduché a rýchle.

(Visited 19 times, 1 visits today)
Share