Prečítajte si rady od žien, ktoré sa starali o starnúcich rodičov

Lisa Krohn, Mary Herlihy * a Jennifer Galluzzo všetci zohrali hlavnú úlohu pri plánovaní rodičovskej starostlivosti o rodičov. Hoci každý scenár bol úplne odlišný, skúsenosti ich naučili ešte viac oceňovať život. Rovnako ako autor Rick Riordan hovorí: „Život je len vzácny, pretože končí.“

Na jednej strane spektra boli Lisin rodičia veľmi zapojení do celého procesu od začiatku. „Mám rozdiel v tom, že majú jediní rodičia kohokoľvek, koho som kedy stretol, ktoré boli dopredu myslené vo všetkých smeroch,“ hovorí. Keď mala Lisa len 12 rokov, jej rodičia ju vzali na miesto, kde by boli pochovaní, a naďalej ju učili o veciach, ako je dlhodobá zdravotná starostlivosť a písanie vôle, keď vyrastala. Rozhodli sa sami presťahovať do domu s asistovaným bývaním, robiť „100 percent práce,“ hovorí Lisa. Vybrali si miesto, ktoré bolo pre nich optimálne, kde si mohli udržať aktívny spoločenský život.

Keď 92-ročná Jenniferova tchánka už nemohla udržiavať nezávislý život po tom, čo jeho manželka prešla, ona a jej manžel sa rozhodli, že najlepší scenár bude pre „Grampy“, aby sa s nimi a ich tromi deťmi v súkromí dostali. -izbový apartmán. Kvôli skoršiemu stintu v rehabilitačnom zariadení vedeli, že nebude prosperovať so štruktúrou vybudovanou v zariadení s asistovaným bývaním. Preto si najali dôveryhodnú zdravotnú sestru, ktorá by s nimi žila 24 hodín denne a 7 dní v týždni, a táto zostava je už tri roky silná. „Vyživuje energiu detí a dokonca má rád psa a mačku,“ hovorí Jennifer. „Učí nás, ako variť jeho tajné recepty. Má tiež pocit normálnosti vo svojom živote, žije v dome s ľuďmi, ktorých pozná a miluje.

Nakoniec, Mary, zdravotná sestra, sa stala primárnou opatrovateľkou pre svoju matku, Kathleen, ktorá žila vo svojom vlastnom dome na ulici, až kým nezomrela vo veku 93 rokov. a potom choď domov, “hovorí Mary.„ Varila som večeru pre moju rodinu a priniesla si tanier pre moju mamu. Bol som schopný zastaviť sa na krátke návštevy alebo dlhé návštevy podľa potreby. To skutočne pomohlo vyhnúť sa izolácii, ktorú zažíva mnoho starších ľudí. “Kathleenová, ktorá žije sama od seba, bola schopná podporovať nezávislosť a rozhodovať o svojom vlastnom programe, vrátane toho, kedy sa najesť, spať a prebudiť sa. „Keď potrebovala moju pomoc, mohli sme diskutovať o vzájomnom čase na základe mojej dostupnosti a jej potrieb,“ hovorí Mary.

Každá rodina sa usídlila na pláne, ktorý najlepšie fungoval pre ich jedinečnú situáciu, ale napriek tomu, že sa navzájom odlišovali, každý z nich prišiel s podobnými výzvami a odmenami. Plánovanie zdravotnej starostlivosti a domácej pomoci je ťažkopádny proces, plný množstva detailov a konverzácií, ktoré môžu byť nepríjemné. Ale všetky tri ženy súhlasili, že lekcie, láska a odmeny, ktoré zažili ďaleko prevyšujú boje. Ich príbehy svedčia o tom, že svedectvo cesty rodiča môže zmeniť život – pozri ich rady nižšie.

Byť prítomný
V posledných štyroch rokoch života jej rodičov sa Lisa ocitla „organicky sedieť a svedčiť o tom, kde boli.“ Niekoľko dní s nimi strávila až 12 hodín a rýchlo si uvedomila, že to, čo je úplne prítomné, bolo najlepšie. darovala im – a sama. „Našiel som milosť, zdvorilosť a eleganciu so sebou,“ hovorí. „Stal som sa trpezlivým, empatickým s každým, s kým som sa stretol, profesionálne a osobne.“

Ak chcete byť plne prítomní, skúste skryť všetky rozptýlenie (vrátane mobilných telefónov), zhlboka sa nadýchnite a zamerajte sa na pocit vašich nôh, pretože sú zasadené na zemi. To vám pomôže sústrediť sa len na presný okamih, v ktorom sa nachádzate.

úsmev často
Úsmev je mocné gesto, ktoré môže rozjasniť každý deň. Keď si to Lisa všimla počas svojich návštev opatrovateľky jej rodičov, zaväzovala sa častejšie sa usmievať. Jednoducho povedané, praktizovala úsmev k sebe, k cudzincom v celom New Yorku a k ostatným obyvateľom v opatrovateľskom dome jej rodičov. Pamätá si, ako znova a znova objímali jej teplo. „V ich očiach vidíte uznanie a je to otravný a život podporujúci zážitok.“ Vyzvite sa, aby ste sa usmievali častejšie a všimli si, ako to neovplyvňuje iných, ale aj vás.

Pamätajte si rodinu
Niekedy nás život a jeho chaos môžu odvádzať pozornosť od toho, čo je najdôležitejšie. Podrobnosti, plánovanie a ťažké rozhodnutia môžu byť v popredí starostlivosti o starnúcich rodičov, ale Jennifer nám pripomína význam toho všetkého. „Rodina je všetko,“ hovorí. „Ak by sa tam nevysunula, pravdepodobne by tu dnes nebol. Naše deti by nikdy nemali možnosť naučiť sa od neho toľko a tak o ňom. Od ich vrčiacich zápasov k tanečným recitálom, ktoré si na neho obliekli, je to len úžasný vzťah. Láska, ktorú vidíme v ich očiach, robí výzvy ako nič. “

(Visited 21 times, 1 visits today)
Share