Prečo je kokos taký obľúbený

Kokosové mlieko, kokosový tuk, kokosová voda i kokosový olej – proste kokos je všade. Skoro všetci ho máme radi či už ako skvelé ovocie alebo kozmetiku a ďalšie a ďalšie využitie sa len hrnú. tak sa pozrime čo za tým všetkým kokosom je.

Mnohé štúdie ukazujú, že vďaka kokosu sa dá dokonca schudnúť, riadi náš metabolizmus, znižuje spotrebu jedla, redukuje telesnú hmotnosť. Kokos obsahuje mastné kyseliny, ktoré vyvolávajú pocit sýtosti čo vedie k zníženiu kalorického príjmu.

A tá chuť
Najviac náš však kokos zaujíma čoby pochutina, ovocie lahodnej exotické chuti. Môžeme ho chrúmať len tak čerstvý na pláži a snívať. Ďalším zaujímavým produktom je kokosové mlieko. Vyrába sa z dužiny zrelých kokosových orechov. Je bezlaktózové, bezlepkové a obsahuje veľké množstvo vápnika a fosforu. podporujem imunitný systém, zlepšuje trávenie a metabolizmus. V ázijskej kuchyni sa pouřívá snáď do každého pokrmu. Výborne sa hodí do polievok, omáčok i sladkých pokrmov.

Kokosový tuk či olej
Kokosový tuk sa používa pri príprave rýb, vajíčok i restovanie ovocia a zeleniny. Cítite sa oveľa sviežejšie než po konzumácii iných tukov. Ak sa zameriame na olej tak jeho využitie je skôr v kozmetike. Jeho blahodarné účinky sa využívajú už po stáročia. Výborne sa hodí ako maska ​​na zlepšenie kvality pleti i vlasov. Obsahuje vitamín E a antioxidanty má antibakteriálne aj antiseptické účinky takže pomôže na afty, pôsobí proti starnutiu. Pri vnútornom použití posilňuje imunitu, zlepšuje vyprázdňovanie, skoncuje s pálením záhy. Hodí sa pre alergikov a ľudí trpiacich atopickým ekzémom.

(Visited 154 times, 1 visits today)
Share