Ochráňte sa pred zlými duchmi

Drahokam, ktorý som našla týmto spôsobom nedávno, bol pre mňa samotnú úplne neznámym, a zaujímavé je aj jeho meno. Volá sa totiž ako jedna krásna jarná kvetina, ktorá podľa mňa ešte stále kvitne aj v týchto dňoch. Tým nerastom je hyacint.

Hyacint je z hľadiska mineralógie odrodou zirkónu – kremičitanu zirkónia. Podľa Lapidáře pražského už Aristoteles tvrdil, že hyacint ochraňuje svojho majiteľa pred dusením a otravou, proti zlým duchom a zlým snom. Z niektorých dobových prameňov je vraj hyacint aj ochranným kameňom v boji proti nákazlivým chorobám. Podporuje chuť do jedla, pomáha zažívanie a hasí smäd.

HyacintPodle starej kresťanskej tradície je hyacint prisúdený Šimonovi zelotov, kabalisté ho spájajú s archanjelom Zurielem. Z dávnych tradícií je potom zachované, že podľa Konrada z Haimburgu je tento nerast symbolom panny Márie ako ochrankyne hriešnikov. Biskup Marbodes o ňom v 11. storočí tvrdil, že zaháňa melanchóliu a smútok! Ďalej podľa svätej Hildegardy je doporučený v prevencii očných chorôb a stredoveké staré texty hovoria, že hyacint podporuje spánok. Známa osoba mysticizmu R. Steiner potom hyacint odporúčal k prehĺbeniu vnímania duchovna skrze symboly a obrazy. Podľa súčasných moderných ťaží je potvrdené, že tento kremičitan má vplyv aj na psychiku, na pečeňové tkanivo a na žľazy s vnútornou sekréciou, predovšetkým epifýzu a hypofýzu. Nesporný je aj jeho vplyv pri hľadaní psychospirituální rovnováhy!

 

Zdroj fotografií: wikipedia.org

Čítajte tiež:

Kamene pre lásku
Kameň šatukit vám pomôže nelipnúť na minulosti
Kúzlom si môžete zaistiť večne zamilovaného muža
Podľa starých arabských spisov je hyacint odporúčaný ako spoľahlivá ochrana pred Polúcia a nočnými morami. Známa pohanská veľkňažka Anna Franklin odporúča hyacint používať ako amulet zavesený na krku, na ochranu pred očarovaním, podľa jej múdrosti vám dokáže priniesť šťastie v peňažných a obchodných záležitostiach a zároveň podporiť vašu dobrú náladu a pozornosť. Tmavožltej kamene podľa Anny mierni depresie, a ak potrebujete získať niečiu záujem, darujte mu práve hyacint, kameň, ktorému vládne slnka.

Ak vás kameň nesúci rovnaké meno ako jarný kvetinka zaujal, potom vedzte, že samotná kvet je tiež významným činiteľom na poli duchovna či mágie. Jej energetické vlastnosti sú tiež nesporné. Podľa kvetové terapia Doreen Virtue odstraňuje rušivé vplyvy a zbavuje nás problémov s prokrastinácie, prináša sústredenie, schopnosť myslieť jasne a prináša nám viac času. Kvitnúce hyacint vytvára ochranný obal energie okolo vašej aury na spôsob štítu, ktorý vás oslobodí od rušivých a rozptyľujúcich vplyvov, takže sa môžete sústrediť na úlohy, ktoré máte pred sebou …

(Visited 189 times, 1 visits today)
Share