Prečo piť aloe vera

1. Aloe vera reguluje pH kože
2. Aloe vera preniká do hlbokých vrstiev kože
3. Aloe vera vyživuje pokožku
4. Aloe vera zbavuje kožu odumretých buniek
5. Aloe vera a regenerácie buniek
6. Aloe vera ako hydratačný a súčasne adstringentné prostriedok

1. Aloe vera reguluje pH kože

Obvyklé pH kože je asi 5, teda mierne kyslé. Táto mierna kyslosť umožňuje koži lepšie odolávať rôznym mikroorganizmom, ktoré sa na nej snaží „uhniezdiť“.
Aloe vera je skvelý pomocník pre udržanie alebo vyváženie pH kože. Dôvodom je, že jeho pH sa veľmi blíži pH kože.
Mnohé kozmetické výrobky sú často príliš zásadité a nevyhovujú pH vašej kože. Naopak s aloe vera sa nemusíte báť, že pochybíte. Jeho regulačný účinok a atoxicita z neho robí kozmeticky účinnú látku univerzálneho použitia. Aloe vera zjemňuje, vyhladzuje a spevňuje pokožku tváre podľa potreby. Navracia vlastne koži jej normálny tonus.

2. Aloe vera preniká do hlbokých vrstiev kože

V spojení s ďalšími prvkami, ako je napríklad vitamín E, napomáha ich lepšiemu prenikaniu do kože a vyživovanie zamše i podkožie či aktiváciu krvného mikroobehu v týchto vrstvách. Štúdia vedené MUDr. Ivanom E. Danhofem, predsedom North Texas Research Laboratories, dokonca preukázali, že aloe vera preniká kožou štyrikrát rýchlejšie ako voda.

3. Aloe vera vyživuje pokožku

S celou svojou náloží vitamínov, aminokyselín a ďalších látok aloe vera vyživuje najhlbšie vrstvy kože. Aloe vera v kombinácii s ílovými maskami prináša ešte silnejší účinok.

4. Aloe vera zbavuje kožu odumretých buniek

Pôsobením svojich proteolytických enzýmov aloe vera odstraňuje odumreté bunky. Proteolytické enzýmy sú také enzýmy, ktoré zaisťujú hydrolýzu bielkovín, čiže inými slovami ich rozklad viazaním vody.
Epidermis – horná vrstva kože – nie je vyživovaná krvným mikroobeh ako zamša a podkožia. Ak je priechod medzi škárou a pokožkou voľný, zamša môže správne vyživovať epidermis a môžu sa tak tvoriť nové bunky. Neodstraňujeme Ak však odumreté bunky, hromadia sa a nakoniec upchávajú kožné póry.

5. Aloe vera a regenerácie buniek

Aloe vera nielen že vytvára priestor pre nové bunky, ale zaisťuje ich plný rast, ktorý tiež urýchľuje vďaka svojim početným výživným prvkom.
Najväčší zázračnou schopnosťou aloe vera je, že môže stimulovať bunkové množenie. Štúdia MUDr. Ivana E. Danhofa tiež ukazujú, že gél môže zvýšiť produkciu väzivových buniek u ľudského jedinca šesť až osemkrát rýchlejšie ako pri normálnej bunkovej produkcii. Väzivové bunky sú vlastné bunky spojivového tkaniva, tvoriace zamšu kože. Tieto bunky nesú zodpovednosť za tvorbu kolagénu, proteidy, ktorý je obsiahnutý v základnej medzibunkovej látke kože.
MUDr. Danhof zistil, že aloe vera zlepšuje nielen súdržnosť väzivových buniek, ale urýchľuje tiež tvorbu kolagénu. Polysacharidy, glycidy, ktoré nachádzame v aloe vera, by mohli byť vysvetlením tejto jeho schopnosti bojovať proti starnutiu. Podľa MUDr. Danhofa polysacharidy preskupujú epidermálne bunky nachádzajúce sa vo vrchnej zrohovatenej vrstve, chrániaci kožu pred vonkajším prostredím.
Spevňovaním epidermy aloe vera vyvoláva dvojaký účinok. Na jednej strane omladzuje odtieň kože a na druhej strane ju ochraňuje proti vonkajšími škodlivými vplyvmi a reaguje lepšie na slnečné žiarenie.

6. Aloe vera ako hydratačný a súčasne adstringentné prostriedok

Ak má koža zostať zdravá, musí obsahovať dostatočné množstvo vody, bez ohľadu na to, ak je suchá, mastná alebo olejovitá. To je práve úloha, ktorú dokonale spĺňa hydratačný krém na báze aloe vera.
Aloe vera hydratuje pokožku vďaka svojmu značne vysokému percentu obsahu vody (99%), ale vie tiež udržiavať vlhkosť kože. Vďaka svojim schopnostiam stiahnuť tkaniva aloe vera pôsobí tiež adstringentne. Dôvodom je najmä skutočnosť, že obsahuje mono- a polysacharidy a niekoľko rôznych aminokyselín.
Aloe vera má nesmiernu výhodu v tom, že pôsobí ako sťahujúci a zvlhčujúci prostriedok. Aby ste si lepšie dokázali predstaviť, čo sa deje, keď ho nanášate, spomeňte si, že aloe vera je púštna rastlina, ktorá nielen že musí udržať vodu, ktorú už obsahuje, ale musí sa tiež čo najviac snažiť zachytiť okolité vlhkosť v priebehu noci.

(Visited 55 times, 1 visits today)
Share