Prečo používať micelárne vody?

Problémy s citlivou pokožkou už pre vás nebudú začarovaným kruhom, z ktorého niet úniku! Existuje totiž kľúč v podobe micelárnej vody, ktorý vás navždy zbaví pocitov pnutia, podráždenia, začervenania a rozmazná vašu pleť šetrnými zložkami, tolerujúcimi pH vašej pokožky.

Micelárna voda a jej zázračné zloženie

V prvom rade je dobré oboznámiť sa s kľúčovými zložkami micelárnej vody, vďaka, ktorým je ideálnou voľbou na každodenné použitie. Základom micelárnej vody sú drobné jednovrstvové molekuly – micely, ktoré pohlcujú aj tie najmenšie nečistoty zachytené na povrchu pleti. Micelárna voda zachytáva aj dlhotrvajúci make-up, kožný maz či odumreté čiastočky pokožky. Výhodou je, že po ošetrení micelárnou vodou neostáva na pleti nepríjemný mastný film. Namiesto odličovacieho mlieka či pleťového tonika prevzala práve micelárna voda úlohu vhodnej alternatívy pre odličovanie. Navyše je bezoplachová, čo oceníte najmä pri cestovaní.

 

Pravidelnosť  a spôsob aplikácie micelárnej vody bude pre vás hračkou!

Práve pravidelnosť ošetrovania pleti pomocou micelárnej vody vám zaručí zníženie citlivosti a podráždenia vašej pokožky. Je však potrebné dodržať pár zásad. V prvom rade je dôležité zadovážiť si odličovacie tampóny a micelárnu vodu Sensibio H2O pre citlivú pokožku, micelárnu vodu Hydrabio H2O pre dehydratovanú pokožku alebo micelárnu vodu Sébium H2O pre mastnú pokožku, ktoré nájdete v každej dobre vybavenej lekárni. Ako začať s čistením? Stačí si vziať čistý tampón a navlhčiť ho micelárnou vodou. Ošetrenie pleti spočíva v jemných, krúživých pohyboch po tvári. Týmto spôsobom si môžete prečistiť a osviežiť tvár kedykoľvek behom dňa.

Prečo je potrebné používať micelárne vody?

Pokožka je prirodzene chránená ochrannou bariérou, ktorá pri nesprávnej a častej aplikácii nevhodného prípravku môže byť zreteľne narušená. Prvá vec, ktorá vám udrie do očí, bude začervenená a dehydratovaná pleť. Znížením hodnoty pH pleti  sa totiž môže porušiť aj schopnosť pokožky viazať vodu. V takomto prípade je potrebné zneutralizovať hodnotu pH pokožky a prinavrátiť jej zdravý vzhľad. Pre správny výber akéhokoľvek kozmetického produktu by sa zákazník mal poradiť s predajcom o stupni kyslosti alebo zásaditosti prípravku. Najvhodnejším variantom sú mierne kyslé hodnoty.

Prestaňte sa trápiť citlivosťou vašej pleti!

Je potrebné siahnuť po produktoch značky Bioderma a nájsť si pre seba ten najlepší. Veľkou výhodou používania micelárnej vody pre citlivú, suchú až atopickú pokožku je šetrné zaobchádzanie a rešpektovanie kožnej bariéry. Pre suchú a podráždenú pleť je veľmi ťažké nájsť vhodný prípravok, ktorý zaručí čistiaci efekt bez vedľajších účinkov. Micelárne vody to však dokážu. Odmenou vám bude žiarivá, čistá, ošetrená a hlavne upokojená pleť.

(Visited 35 times, 1 visits today)
Share