Prečo si musíte kúpiť odvlhčovač do interiéru

Z príchodom chladnejších dní sú naše byty a domy menej vetrané. To je ideálny čas na zvýšenie vlhkosti. Ale viete o tom, ako vás môže vlhkosť nepriaznivo ovplyvňovať. Páchne váš domov, keď sa vrátite domov po tom, čo ste ho zavreli na celý deň? Pri parapetách, ale aj inde sa objavuje pleseň a kondenzácia je stále prítomná na oknách?

Možno máte problém s vlhkosťou, ale našťastie máme riešenie!

Vlhkosť vzniká na mnohých miestach v domácnosti, od spŕch, sušenie bielizne až po umývačky riadu. Je to všade! A bez vhodného miesta na únik (t. J. dobré prirodzené vetranie, alebo odsávacie ventilátory) to môže viesť k nebezpečným následkom, ako je vznik nebezpečných plesní.

Veľa domov má obmedzenú prirodzenú ventiláciu a bežné nástenné izolácie / izolácie, ktoré môžu vlhkosť skôr udržať, ako ju vypustiť. Mnohým z nás tiež chýbajú sušičky bielizne (čo spôsobuje, že naše šaty sušíme doma) a chýbajú účinné odsávacie ventilátory, čo vedie k nadmernej vlhkosti, ktorá nemá kam ísť!

Žiť v  okolí plesní, spór plesní a roztočov môže byť pre vaše zdravie veľmi zlé. Od problémov so spánkom a všeobecného nepokoju / bežná únava až po vznik alergie a astmy a rôzne dýchacie problémy až po ešte závažnejšie pretrvávajúce zdravotné problémy spojené s plesňami; pleseň rozhodne nie je niečo, čo by malo byť vo vašej domácnosti!

Našťastie kvalitný odvlhčovač môže byť skvelým riešením na zníženie úrovne vlhkosti. Odvlhčovač vzduchu bude aktívne znižovať úroveň vlhkosti a udržiavať ich na nízkej úrovni.

Odvlhčovače vzduchu znížia / odstránia:

  • nadmernú vlhkosť a kondenzácia v interiéri
  • zabráni vzniku plesní
  • odstráni zatuchnuté pachy
  • zabráni výskytu škodcov (šváby, mravce a iný hmyz sa darí pri vysokej vlhkosti)
  • zníži zdravotné riziká (spóry plesní a prachové roztoče sú bežnými spúšťačmi astmy, alergií a iných závažných respiračných problémov)

 

(Visited 44 times, 1 visits today)
Share