Ako sa zbaviť mastných vlasov

Ak sa vám aj napriek maximálnej starostlivosti o vaše vlasy neustále mastia, potom to znamená, že vaše doterajšie postupy nefungujú. V takom prípade nezostáva nič iné, než skúsiť niečo ďalšie a my veríme, že sa v nasledujúcich bodoch trafíme, aby sa vám vlasy prestali mastiť.
Nepoužívajte žihľavovej šampóny

Hoci už naše babičky odporúčali používať na mastné vlasy žihľavový šampón, nejde o najideálnejšie voľbu. Žihľavový šampón síce skutočne zabráni mastným vlasov, avšak je dočasne, bohužiaľ po nejakej dobe sa mastné vlasy opäť objavia a to v oveľa väčšej miere.

S mastnými vlasmi tiež úzko súvisí spôsob sušenia, pokúste sa fénovať sa na mastnejšie vzduch, zabránite tiež zbytočnému prehrievaniu, prepaľovaniu a vysúšanie. Suché vlasy sa prirodzene bráni tým, že vytvára maz.
Používajte kondicionér

Myslíte si, že použitie kondicionéra nemáte na mastnosť vlasov žiadny vplyv? Potom ste na omyle, vplyv má a poriadny. Po každom umývaní používajte kondicionér, ktorý sa postará jednak o to, aby vlasy boli pevné, žiarivé a zdravé, navyše zabráni aj tvorbe mazu.
dôkladné oplachovanie

Po nanesení šampónu proti mastným vlasom je dôležité šampón z hlavy dôkladne opláchnuť. Je v podstate jedno, ak budete oplachovať vo vzpriamenej polohe alebo v predklone, dajte si však pozor, aby sa všetok šampón vymyl, vlasy pritom príliš nedrhnite.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Share