Sicília je ideálna partnerská destinácia

Ak ste boli požiadaný, aby ste sa zamysleli nad romantickým únikom, len vy a vaším partnerom, pravdepodobne budete myslieť niekde s farebnými pobrežnými dedinami a západom slnka na pohľadnici. Máme pravdu? Teraz, tím, ktorý má sopečné pozadie, krištáľovo čistú vodu a niektoré z najlepších jedál a nápojov na svete, a máte Sicília – jednu z najromantickejších a najobľúbenejších destinácií Európy. A – keď prichádza Valentín, kde je lepšie rozšľahať svojho partnera na tento taliansky ostrov lásky?

Výber správneho rezortu

S množstvom miest a miest, z ktorých si môžete vybrať, nájdete ideálne miesto na Sicílii jednoduchšie, než si myslíte. Urobili sme pre vás nohu a zaokrúhlili niektoré z najobľúbenejších letovísk na ostrove s malým popisom každého z nich. Takže čo hľadáš?

Palermo – rušné hlavné mesto, ponorené do množstva kultúry a domov pre niektoré z najzložitejších architektúr Sicílie.

Catania – Starobylé prístavné mesto s historickou katedrálou, ktorá sa nachádza neďaleko od úpätia Etny.

Cefalu – Historické plážové mesto s rustikálnym pocitom.

Syracuse – Pobrežné mesto s barokovou architektúrou a veľkou pevnosťou.

Trapani – veľká pláž v tvare kosáčika s podporou slávnej Salt Road a soľných panvíc.

Taormina – mesto na kopci neďaleko úpätia Etny s pracujúcim antickým amfiteátrom.

Sicílsky musí-vidí

Takže ste sa rozhodli, kde sa zdržiavate, teraz je čas vyplniť túto trasu! Vytiahli sme spolu naše obľúbené romantické must-dos z celého ostrova. Stačí sa rozhodnúť, ktoré z nich si vyberiete.
Navštívte pobrežie

Či už sa zdržiavate v Cefalu na severe ostrova, Trapani na západe alebo Syracuse na juhovýchode, Sicília nemá žiadne dramatické pobrežie a dokonalé pláže. Kamienková alebo piesková, živá alebo osamotená – pomenujete ju, Sicília ju má. Hlavné pláže Sicílie sú lemované úžasnými reštauráciami – takže ak sa cítite ako miesto obeda, je tu obrovský výber. S množstvom rybárskych prístavov a morsky bohatých vôd, odporúčame vyskúšať jednu z mnohých reštaurácií s morskými plodmi pre niektoré z najchutnejších a čerstvých talianskych morských plodov v okolí.

Preskúmajte historické mestá

S architektonickými vplyvmi, ktoré siahajú až do čias starovekých rímskych čias a ťažkých nuans z byzantskej a normanskej éry, sú zložité a ozdobené budovy posiate naprieč ostrovom niečo, čo si nesmiete nechať ujsť. Vydajte sa na prechádzku po kľukatých uličkách a meandrujúcich uličkách a určite sa dostanete na množstvo skrytých drahokamov.
Sledujte východ slnka na Etne

Pre nezabudnuteľný začiatok svojho dňa si vezmite východ slnka na Etnu. Veľa výletných spoločností ponúkne veľký výber balíčkov, často vás vyzdvihne z vášho hotela. Vezmite si auto tak ďaleko, ako môžete, zvyšok je pešo! Vydajte sa na vyhliadkovú plošinu a usaďte sa na skutočne veľkolepý pohľad. Sledujte, ako slnko vychádza nad obzorom a osvetľuje malé mestá zlatými odtieňmi. Urob to extra zvláštne tým, že sa fľašu šampanského tešiť s výhľadom.

Svedectvo Stromboliho erupcie

Stromboli je aktívny sopečný ostrov ležiaci neďaleko pobrežia Sicílie. S tromi aktívnymi krátermi a Sciara del Fuoco, alebo „prúdom ohňa“ na jeho vrchole, sa s vami bude zaobchádzať ako so svetelnou show ako nič, čo ste predtým videli. Je tu množstvo skvelých výletov na lodi, ktoré ponúkajú fantastický výhľad na túto prebúdzajúcu sopku, takže si môžete vychutnať prehliadku z bezpečnej vzdialenosti!
Objavte staré zrúcaniny divadla

Sicília má množstvo zrúcanín, ktoré len čakajú na preskúmanie, a s niektorými datujúcimi sa do starovekých rímskych čias, nie je žiadnym prekvapením, že do dnešného dňa zostáva niekoľko ohromujúcich amfiteátrov. Tam je niečo romantické o prechádzke po troskách niečoho, čo bolo kedysi naozaj skvelé. Odporúčame si výlet na trase Taormina alebo Syrakúzy v závislosti od toho, kde sa nachádzate.

 

(Visited 31 times, 1 visits today)
Share