Objavte najkrajšie Grécke pláže

Grécko je známe tým, že má viac pláží, ako si môžete triasť palicu, Grécko je plážový raj dlhých piesočnatých úsekov, odľahlých kamienkových zátok a rozsiahlych polmesiacich. Či už máte pocit, že chcete stráviť dni na ležadle a popíjať si svoj obľúbený kokteil alebo hádzať uterák na horúce piesky nedotknutej pláže, v Grécku je tu určite pláž s vaším menom.

Zobudili sme naše obľúbené pláže z celého Grécka, od obrovského rozlohy pieskov na pláži Miti až po jedinečne farebné piesky na ostrovoch. Takže – v žiadnom konkrétnom poradí – tu je šesť našich obľúbených pláží v Grécku.
Pláž Perissa

Keď si myslíte, že na Santorini, môžete vykúzliť obrazy krištáľovo čistej vody, obielených budov a tie neslávne modré kopule. Je to trochu divné myslieť si, že jedna z najlepších pláží na Santorini je čierno-piesočná sopečná pláž s hlbokými modrými vodami. Ideálna pre celú rodinu, táto pláž má veľa ležadiel, slnečníkov a prímorských taverien, kde si môžete vychutnať obed!
Pláž Navagio

Nachádza sa v Zante a tiež známy ako Shipwreck Bay, táto jedinečná pláž je zasadená v malej zátoke, obklopená čírymi útesmi a prístupná iba loďou. Myslite na biele piesky, tyrkysové vody … a na obrovský vrak. Nemusí tu byť žiadne zariadenie – ale to, čo mu chýba v ležadlách – to je viac ako len v atmosfére.
Pláž Balos

Tento veľký prúžok piesku spája malý ostrov neďaleko pobrežia Kréty a vytvára nádhernú prírodnú lagúnu pozdĺž polostrova. Plytké, teplé vody majú smaragdový odtieň a piesky sú takmer porcelánové. Je tu len jedna taverna, takže sa uistite, že si vezmete piknik, pretože s podobnými názormi tu budete chvíľu.
Super Paradise Beach

Nachádza sa na super-elegantný a štýlový ostrov Mykonos, Super Paradise Beach je jednou z najpopulárnejších pláží na ostrove. Táto pláž s bujnou atmosférou a množstvom lehátok je ideálna pre tých, ktorí hľadajú živý deň na pláži. Navyše, hudba sa objaví okolo polnoci, takže očakávajte atmosféru večera, ktorá vás odvezie zo dňa na večer.
Pláž Miti

Cape Possidi, alebo Miti, Beach je obrovský úsek nedotknutej pláže takmer úplne obklopený jasno-modrými vodami Chalkidiki. Táto pláž s dokonalým obrazom, ktorá sa rozprestiera od juhozápadného bodu ostrova, sa neustále mení a ponúka jedny z najlepších výhľadov v Grécku.
Pláž Elafonissi

Pravdepodobne najinštalovanejšia pláž v celom Grécku, pláž Elafonissi spája pevninu Kréty s malým ostrovom prírodnej rezervácie, vytvárajúc úžasnú lagúnu s jedinečnými skalnými útvarmi a krásnym ružovým pieskom. Jo, uhádli ste to! Ružový piesok.

(Visited 57 times, 1 visits today)
Share