Sila pozitívnej energie

Reiki je hojnosť. Reiki je jednou z najdôležitejších zložiek univerzálnej energie, ktorá má schopnosť liečiť ľudí a poskytovať čiastočnú/úplnú úľavu od ich príslušných chorôb. Je to živá energia, ktorú môže dosiahnuť ktokoľvek starší ako šesť rokov. Je naplnený pozitivitou a mutuje naše zmýšľanie a postoj, aby poskytoval pozitívny pohľad na život.

„Reiki je každodennou duchovnou praxou, a keď ju robíme, môžeme zmeniť svoj život.“ 

– Ayush Gupta.

Človek je zdravý, keď je fyzicky zdatný, psychicky stabilný a duchovne v pohode. Nie každý môže dosiahnuť rovnováhu medzi telom, mysľou a duchom. Aby dosiahli to isté, veľa ľudí cvičí jogu alebo meditáciu.   

„Zdravie je stav úplnej harmónie tela, mysle a ducha …“

Čakra, ako všetci vieme, je okrúhly predmet, ktorý v ňom môže, ale nemusí obsahovať ťahy. Pokiaľ ide o ľudské telo, ide o imaginárnu alebo duchovnú úvahu. Čakra v ľudskom tele funguje ako transformátor alebo zdroj energie. Otáča sa v smere i proti smeru hodinových ručičiek. Schéma otáčania znázorňuje absorpciu/uvoľnenie energie. To znamená, že keď sa čakra otáča v smere hodinových ručičiek, absorbuje do tela pozitívnu energiu a keď sa otáča proti smeru hodinových ručičiek, uvoľňuje z tela negatívnu energiu.  

Aplikácia alebo liečenie Reiki funguje na báze čakier. Podľa mytológie má ľudské telo sedem čakier. Každej čakre je priradený konkrétny orgán alebo systémy, o ktoré sa treba starať. Napríklad máme v našej análnej oblasti koreňovú čakru, ktorá má kontrolu nad obličkami a našim obehovým systémom. Ak teda máme akýkoľvek stav súvisiaci s obličkami aj s obehovým systémom, poskytneme uzdravenie koreňovej čakre, čo zníži závažnosť a poskytne pacientovi úľavu. 

Nie je to alternatívna metóda, ale doplnok k všetkým ostatným režimom liečby (alopatia, ajurvéda, homeopatia atď.). Osoba, ktorá dostala vyladenie pre Reiki, je známa ako kanál/liečiteľ Reiki a osoba, ktorá je liečená/uzdravená, je známa ako uzdravovateľ. 

„Čas a vzdialenosť nie sú prekážkou pre prijatie liečenia Reiki.“

Kanál Reiki môže uzdraviť kohokoľvek z akéhokoľvek miesta na svete. Jediným kritériom je, aby liečiteľ mal fotografiu uzdravenej, jeho mena a veku. Funguje to tak, že sa jemne dotknete postihnutých oblastí.

„Liečitelia sú duchovní bojovníci, ktorí našli odvahu poraziť temnotu svojich duší. Prebúdzajúci sa a vstávajúci z hlbín svojich najhlbších strachov ako Fénix, ktorý vstáva z popola, sa znovuzrodil s múdrosťou a silou, ktorá vytvára svetlo, ktoré svieti dostatočne jasne na to, aby pomohlo, povzbudilo a inšpirovalo ostatných z ich vlastnej tmy. “

 – Melaniie Kouloris. 

Ovládnutie reiki je konečnou úrovňou učenia sa reiki. Medzi prvou a konečnou úrovňou máme dve úrovne. Každá úroveň dodáva vyššiu energiu a rozširuje kanál možností. Štúdium reiki pomáha eliminovať všetku negativitu v nás samých a od ľudí, ktorí sú nám blízki a blízki. Pomáha nám zvýšiť sebavedomie. Odhaľuje skryté talenty a robí nás výraznejšími.

Dospieť k záveru o Reiki je ťažké, pretože má nekonečno vecí, o ktorých sa dá hovoriť. Reiki je čokoľvek a všetko vo vesmíre, čo je pozitívne. 

(Visited 17 times, 1 visits today)
Share